Anasayfa » GENÇLİK » Bu sefer Müs-Genç saldırdı

Bu sefer Müs-Genç saldırdı

İstanbul Üniversitesi’nde bugün (11 Nisan) Dicle Üniversitesinde Hizbullahçılar tarafından Yurtsever Gençlik üyesi öğrencilere yapılan saldırıları protesto etmek içi afiş asmak isteyen öğrencilere, Müs-Genç (Müslüman Gençlik) üyesi bir grup gerici sopalarla saldırdı.

Dicle’de yasananlara tepki gösterilen afişi asan üniversitelilere gerciler “Hizbullah’a laf edemezsiniz” diyerek saldırdı. Öğrenciler gerici saldırıyı geri püskürtüp afişlerini asmaya devam etti.

Okula giren çevik kuvvet yan kapıdan öğrencilerin girişini engellemeye çalıştı. Öğrenciler üniversiteye girmek istemesi üzerine polis üniversitelilere saldırdı. Ancak polisler saldırısını da geri püskürten öğrenciler polisi üniversiteden dışarı çıkardı. Müs-Genç ise anakapı önünde bekleyişini sürdürdü.

Üniversiteliler “Polis defol üniversiteler bizimdir” sloganlarıyla polisin saldırısını protesto etti.

Öğrenciler, gericilerin ve polislerin saldırısını geri püskürttü

Ellerinde sopalarla “Yaşasın şeriat”, “La ilahe illallah”, “Biz müslümanız hiç bir şey yapamazsınız” diye bağıran gericilere özel güvenlikçiler uzun süre müdahale etmedi. Çevik kuvvet daha sonra ‘Müslüman Gençlik’ üyelerini gözaltına aldı.

Saldırıların ardından fakülteler arası geçiş yasağı ilan eden üniversite yönetimi tarafından, okula girmek isteyen diğer üniversitelilerin karşısına dikilen özel güvenlikçiler, öğrencileri darp etti. Arkadaşlarını korumak için kapıya toplanan öğrencilere önce ÖGB sonra polis saldırdı. “Polis dışarı” diyen üniversiteliler, polisi üniversiteden dışarı atarak arkadaşlarını içeri aldılar.

Üniversiteliler, bugün yaşanan polis ve gericilerin saldırılarını protesto etmek için yarın (12 Nisan) saat 15.00′da herkesi İstanbul Üniversitesi Ana Kapı önünde yapacakları basın açıklamasına çağrdı.

Üniversitede bekleyiş sürüyor.

sendika.org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*