Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bu korku sana yeter burjuvazi!

Bu korku sana yeter burjuvazi!

Muğla Yatağan Termik Santrali işçileri termik santrallerin özelleştirilmek istenmesine karşı uzun zamandır eylemlerini ve mücadelerini sürdürüyorlar. İşçiler bu güne kadar birçok protesto eylemi yaptılar, Yatağan Termik Santrali önünde direniş çadırı kurdular,Yatağan, Milas ve Muğla’da yürüyüşler yaptılar.

26 Kasım 2013′te Milas’ta yapılan kitlesel basın açıklamasına ve işçilerin AKP il binası önüne yürüyüşüne polis gaz bombaları ile müdahale etti ve sekiz işçi yaralandı. Üç kez tekrar tekrar çatışmaya giren işçiler eylemden sonra mücadelelerine devam edeceklerini açıkladılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün ve yarın Muğla Merkez, Milas ve Fethiye ilçelerinde bazı açılışlarda bulunacakmış. İşçilerin eylem yapmasından korkan valilik 29.11.2013-02.12.2013 tarihleri dahil olmak üzere belirtilen günler arasında il genelinde (ilçeler dahil) yapılmak istenen her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikleri 4 gün boyunca yasakladı.

Ne diyelim, bu korku sana yeter burjuvazi!

yataganeylem3

yatagan2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*