Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bu da “Ya yürürsünüz ya binersiniz” katliamı

Bu da “Ya yürürsünüz ya binersiniz” katliamı

Eski Ali Sami Yen Stadı’nın bulunduğu arazide Torunlar İnşaata ait rezidans inşaatında işçileri taşıyan asansör 22. kattan zemine çakıldı. 6 işçinin öldüğü açıklandı. İnşaatta çalışan işçiler ise asansörlerin bakımsız olduğunu, bunu söylediklerini ama cevap olarak “ya yürürsünüz ya binersiniz” yanıtını aldıklarını söylediler.

İşçilerin cenazeleri Şişli Etfal Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastanede çalışan sağlık işçileri ölü sayısının daha fazla olabileceğiniz belirtirken İnşaat İşçileri Sendikası Başkanı Mustafa Akyol işçilerle görüştüklerini asansörün 25-30 kişilik olduğunu asansörün düştüğü esnada 11 işçinin içinde olduğu bilgisini aldıklarını belirtti. Akyol bu katliam karşısında herkesi Torunlar İnşaat şantiyesine çağırdıklarını da ekledi.

Daha öncede iş cinayetinin yaşandığı inşaatın önüne sağlık ekiplerinden önce çevik kuvvet yığınağı yapıldı.

Katliam haberi duyulur duyulmaz Torunlar İnşaat önüne akın edenler sloganlar atarak bekliyorlar. Çevik kuvvette barikat kurmuş duurmda. İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun şantiyeye girişi sırasında “kaza değil bu bir cinayet” sloganları atılıyor.

Katliamın hesabını soracak güçlü bir eylem için Torunlar İnşatın önüne!

Torunlar İnşaat işçisinin kısa anlatımı. #KazaDeğilCinayet #TescilliİşçiKatiliTorunlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*