Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » BTS Ankara Yürüyüşü

BTS Ankara Yürüyüşü

BTS üyesi işçileri sermaye iktidarının Demiryollarına dönük özelleştirme saldırısına karşı Ankara’ya yürüme kararı aldılar.

Özelleştirme sonrasında işçilerin istekleri dışında unvan, statü ve iş yerlerinin değişeceğini düşünen işçiler bu uygulamaya tepki gösteriyorlar.

TCDD yöneticileri ile yapılan görüşmelerde, yöneticilerin kimseye bir şey olmayacağını ifade etmesine rağmen söylemlerin aksi uygulamaların hayata geçirildiğini belirten sendika, optimizasyon adı altında yüzlerce çalışanın görev yerinin kendi istekleri dışında değiştirildiği, kimi işyerlerinin birleştirildiği ve kimilerinin ise kapatıldığı bilgisini verdi.

Tüm bunlara karşı Ankara yürüyüşü yapılacağını duyuran sendikanın açıklamasında şu bilgiler verildi:

Yaşanan bu olumsuz tablo karşısında kamuoyu oluşturmak ve toplumu bilgilendirmek ve tepkimizi göstermek üzere Sendikamız tarafından 6/5 Başkanlar Kurulunda alınan kararla Demiryollarının Özelleştirme Uygulamalarına Karşı Yürüyoruz! adı altında bir yürüyüş kararı alınmıştı.

Yürüyüşümüz 17 Kasım 2014 tarihinde Balıkesir, İstanbul (Halkalı), Van, Antep ve Zonguldak Garlarından başlayacaktır. Yürüyüşe genel merkez ve şube yöneticilerimiz ile üyelerimiz katılacaktır.”

24 Kasım günü de saat 11.30’da Ankara Garı’nda toplanılacak.

bts-ankara-yuruyus-afis-AA

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*