Anasayfa » GÜNDEM » Boykot!

Boykot!

Seçim darbesine karşı aktif boykot!

Burjuvazinin kendisi için bile sır olmaktan çıkmış siyasi iflasına karşı bağımsız proleter devrimci sınıf siyaseti!

Cesedini sürükleyip durdukları burjuva demokrasisini bir zombi demokrasi olarak geri getirme fantazisi değil, işçiler için, sömürülenler için demokrasi! İşçilerin, işçileşmiş toplumun, ezilen cins ve ezilen ulusun, çocukların, gençlerin, yaşlıların, göçmenlerin, doğanın tüm gelişme olanaklarını, tüm ihtiyaçlarını, tüm umudunu tıkayan ve bastıran sermaye egemenliğinin kaldırılması temelinde demokrasi!

Burjuva faşist diktatörlüğe karşı mücadele, çürüyen kapitalizme karşı mücadeleden ayrılamaz. Kapitalist ekonominin emek, insan, doğa katliamına, gasp ve yağmasına dönüşmüş sömürüsü, fiili ve zora dayalı olarak sürdürebildiği birikim biçimi neyse, siyaseti, siyasi iktidarı da odur; emrivakilik, keyfilik, gasp, darbecilik, bastırmacılık, zorbalık, bekacılık, görülmemiş gericilik, dolandırıcılık…

Tepeden inme, fiili ve zora dayalı olarak hareket eden güç karşısında, rutin, faşist legalite sınırları içinde mücadele edilemez. Kitlelerin gerçek sınıfsal, siyasal-toplumsal istem, ihtiyaç, özlemleri doğrultusunda öz mücadele dinamiklerini geliştiren, kitlesel özneleşme ve özgürleşmeyi bütünleştiren bir mücadele hattı!

Kapitalizmin ekonomik-siyasi kriz ve çürümesine, her türlü toplumsal gelişmenin engeli haline gelmiş olmasına karşı devrim!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*