Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Bosch işçilerinin çadır eylemi sürüyor

Bosch işçilerinin çadır eylemi sürüyor

Bosch ve Rextroth’ta işten atılan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin Maslakta bulunan Bosch Genel Merkezi önündeki eylemleri devam ediyor.

2 Nisan’da Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, BMİS şube yöneticileri ve metal işçilerinin katıldığı bir eylemin ardından kurulan çadır 24 saat direnişe mekan olmuş durumda.

İlk olarak öncü işçilerden Akan Yılmaz işten atıldı arkasından Bosch’tan bir Rextroth’dan birer öncü işçi daha işten atıldı. işçiler “Öncü işçilerin atılması, faşist Türk Metal çetesi tarafından fabrikalarda halay çekerek ve göbek atarak kutlandı” diyorlar.

İstanbul’un mali sermaye merkezi olan plazalarının arasından şimdi bir direniş çadırı var. Plazada çalışan işçilerin hoş tebassüm ve selamları patron ve temsilcilerinin öfkeli ve tacizkar bakışları her sabah ve gün boyu direniş çadırının üzerinde.

Plazalardan çıkanlar geliyor sıklıkla metal işçilerinin yanına. “Kolay gelsin, bir yardımımız olur mu?, direnişi anlatıyoruz içeride” diyorlar.

Direniş çadırı şimdiden Bosch yöneticilerini rahatsız etmeye başlamış. Bosch’ta çalışanlar arka kapıyı kullanmaya başlamışlar giriş çıkışlar için. Yöneticiler servisleri direk arka kapıya yönlendiriyorlar.

Bosch işçileri farklı eylemlerlede besleyeceğiz direniş çadırını diyorlar. İlk olarak Bosch bayilerinin önlerinide eylem alanına çevirmek var listede. Bosch neredeyse orada olacaklar.

İşçiler havanın soğuk olmasından başka bir şikayetlerinin olmadığını belirterek; “Bir süre buradayız. Bir sonuç alana kadar ayrılmayacağız. Dayanışma ziyaretlerini bekliyoruz. Yalnız olmadığımızı dost düşman görmeli” diyorlar.

Direniş Çadırı Bosch Genel Merkezi’nin bulunduğu Polaris Plaza’nın tam karşısında, Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2.Kısım A Kapısı girişinde.

Direniş çadırına Metro ile gidilebilir. İTÜ-Ayazağa durağında plazalar tarafında.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*