Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bizde oradaydık bizide alın…!

Bizde oradaydık bizide alın…!

Ethemin ailesininde aralarında olduğu yaklaşı 200 kişi bugün 13:30’da Ankara adliyesi önünde toplandı, başbakan R.T ERDOĞAN, İçişleri Bakanı Muammer GÜLER, İl valileri ve il Emniyet Müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu öncesinde adliye önünde Ethemin ailesi adına Mustafa SARISÜLÜK basın açıklaması yaptı

Mustafa Sarısülük, açıklamasında, “katillerin korunduğunu, kollandığını ve ödüllendirildiğini” ifade ederek, halkın barışçıl ve demokratik haklarına karşı vahşetin, tutuklama ve gözaltılarla devam ettiğini söyledi.

Sarısülük, “Bizler de oradaydık. Bizler de bütün halkımızla omuz omuzaydık. Bizleri de alın ve tutuklayın” ifadelerini kullandı.

Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük de toplanan kalabalığa “Hepiniz benim evladımsınız” diye seslenerek tutuklanan gençlerin serbest bırakılmalarını istedi.

Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar da Ethem Sarısülük’ün ölümüne neden olan polisin tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemeden serbest bırakılması için, “Ethem’i iki gün önce ikinci kez öldürdüler” ifadesini kullandı. BAYRAKTAR, Ethem’i vuran polisin amirinin tanık olarak verdiği ifadede “emniyet müdür yardımcımızdan gelen geri çekilin talimatını kendi gurubuma da ilettim” dediğini ifade etti.

Yapılan konuşmalardan sonra kitle guruplar halinde savcılığa suç duyurusunda bulunmak için adliyeye girdi.Suç duyurusu dilekçesinde tutuklananların derhal serbest bırakılması talep edildi.Suç duyurusu dilekçesinde tutuklananların derhal serbest bırakılması talep edildi.

BILD0039BILD0042Suç duyurusu dilekçesinde tutuklananların derhal serbest bırakılması talep edildi.

BILD0044

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*