Anasayfa » BASINDAN » “Bitanecik yoldaşım, seninle gidilen yola hayran ben”

“Bitanecik yoldaşım, seninle gidilen yola hayran ben”

679 sayılı KHK (6 Ocak) ile 649 akademisyenin görevine son verildi. Ege Üniversitesi’nden ihraç edilen Kaos GL Derneği Danışma Kurulu üyeleri Prof. Dr. Nilgün Toker ve Prof. Dr. Melek Göregenli sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla umutsuzluğa geçit vermeyeceklerini belirttiler.

“Bir gün dönerim, döneriz”

Prof. Dr. Nilgün Toker Facebook hesabından yaptığı paylaşımda “30 yılımın geçtiği öğrendiğim ve öğrettiğim yeri terk etmek zor” dedi:

“İtiraf etmeliyim ki pazartesi bölüme gidemeyeceğimi kabul etmek zor. 30 yılımın geçtiği, öğrendiğim, öğrettiğim yeri terk etmek de zor. Öğrencilerimi ve ders anlatmayı çok özleyeceğim, çünkü hocalığı tutkuyla sevdim ve hakkını vermeye çalıştım, umarım verebilmişimdir. Bir gün dönerim, döneriz… Umarım. Yapmadıklarımdan / söylemediklerimden dolayı sorumlu olmaktansa, yaptıklarımdan / söylediklerimden dolayı “suçlu” ilan edilmeyi onurla yüklenirim.”

“Sevgili öğrencilerim, değişmekten vazgeçmediğiniz sürece felsefe öğrencisi ve bizim öğrencimiz olacaksınız emin olun… Elbet yolumuz bir gün bir yerlerde tekrar kesişir, buluşuruz.”

“Umarım biz dönene kadar orada olursunuz”

Prof Dr. Melek Göregenli ise Facebook hesabından “şimdiden her şeyi özlediğini” yazdı:

“Bu gece canım öneki KHK’larda atılanlar için yandığı kadar yanmadı. Okulumu –ki hayatımın bildiğim tüm zamanları orada geçti-, işimi, öğrencilerimi, arkadaşlarımı, dünyadaki en iyi bölüm olan bölümümü, o kocaman bölümümdeki herkesi – canımın içisiniz-, koridordaki kırk yıllık arkadaşlarımı, fakültemin beraber büyüdüğümüz yaşlandığımız ve hiçbirisiyle gönül kırgınlığı bile yaşamadığım bütün çalışanları –hakkınızı helal edin-, kedilerimizi, köpeklerimizi, içimden hep kimse görmeden çalsam mı acaba diye geçirdiğim o fakültenin önündeki çiçekleri… Şimdiden özledim.”

“Çok özleyeceğim biliyorum. Umarım biz dönünceye kadar orada olursunuz, herkes ve her şey.”

“Beraber geldik, beraber gidiyoruz, beraber döneceğiz”

Melek Göregenli daha sonra Twitter hesabından “Bi de kar yağdı İzmir’ime. Aklıma “ince ince bir kar yağar gariplerin üstüne” türküsü geldi sonra bi gülme aldı beni; KHK gariplerinden biri olarak. Bütün gece düşündüm daha az canım yandı başkalarının işsiz kalmasını izlemekten; kimseden daha değerli değiliz kaloriferciden işçiden kimseden. O üniversitedeki 30 yıllık emeğimi direnerek geri alacağım umutsuzluk yok” yazdı.

Nilgün Toker, kendisini etiketleyerek “Bitanecik yoldaşım, canım arkadaşım, beraber geldiydik beraber gidiyoruz ve beraber döneceğiz,seninle gidilen yola hayran ben. Hiç ayrılmayacağız” yazan Melek Göregenli’ye “Zaten bensiz gidemezsin de dönemezsin de, bırakmam. Ayrılamayız” diye yanıt verdi.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22776

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*