Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Birleşik mücadele kazanacaktır!

Birleşik mücadele kazanacaktır!

HSGGP toplantılarına Halk Cephesi adına katılan ve bir süre önce gerekçesiz tutuklanan Fatih Özgür Aydın’ın Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nden yolladığı mektubu okurlarımızla paylaşıyoruz:

“Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu (HSGGP) emekçilerini, Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nden selamlıyorum. Katıldığım en son toplantıda, yeni bir mücadele dönemine girdiğimizden bahsetmiş ve bir yürüyüş kararı almıştık. (22 Haziran)

Kıdem tazminatları ile ilgili yapılacak bu yürüyüşe katılmak için yola çıktığım sırada, Mecidiyeköy’de,sokak ortasında işkence ile gözaltına alındım. Bu yüzden yürüyüşe katılamadım. Umarım sorunsuz ve kitlesel bir eylem olmuştur.

AKP hükümetinin saldırıları, seçimlerden sonra da artarak devam edecek. Kıdem tazminatı da bunlardan birisi, daha niceleri de ardı ardına gelecektir.

Yaklaşık üç buçuk yıldır mücadelesine ‘Birleşik Mücadele’ sloganı ve perspektifi ile devam eden platformumuz, mücadele açısından bir odak haline gelmiştir. Nice parçalama girişimleri sonuçsuz kalmıştır.

Aynı yolda ısrarla mücadeleye devam ettiğimiz sürece de tüm engelleri aşacağımıza ve sonuç alacağımıza inanıyorum.

Sizlerden uzak kalacağım süre içerisinde, yaptıklarınızı basından takip edebileceğim.

Birleşik Mücadele’nin önemine olan inancımla hepinizi selamlıyor, en kısa sürede aranızda olmak umuduyla, kolay gelsin diyorum.

Özgür Aydın
Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesi
B2-Tek-35″

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*