Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Binler Kobane için Taksim’deydi

Binler Kobane için Taksim’deydi

Kobane’ye saldırıların giderek artmasından kaynaklı, örgütleyicileri arasında Devrimci Proletarya’nın da olduğu, Cumartesi Günü saat 19.00’da gerçekleştirilen eyleme binler katıldı.

Taksim Tünel’den Galatasaray Lisesine kadar gerçekleştirilen yürüyüşte, sık sık ” Kobane halkı yanlız değildir, Kürdistan Işid’e mezar olacak, Bi ji Berxwedana Kobane!, Bi ji bratiya gelan” sloganları atıldı.

Katliamlara karşı gelinen bu noktada, “halkların kardeşliği ve birlikte mücadelesi” üzerine DİSK,TTB ve KESK yöneticileri birer konuşma yaparak, Kürt halkının onurlu direnişini selamladılar.

Kobani’ye yaptıkları ziyaret sonrası eyleme katılan Halkların Demokratik Partisi İstanbul İl Eşbaşkanı Şamil Altan ise yaptığı konuşmada;

“Kobane 21. yüzyılın kalbidir ve Kürtler 21 yüzyılı kahramanca bir direnişle açtılar. Kobani’deki halkımız ve savaşçılar, bisiklete bile sırtında silahla binmek zorunda olan genç çocuklarımız, gözleri görmeyen annelerimiz, YPG, YPJ savaşçıları bizi çok büyük bir muhabbetle kucakladılar

Bu devrimi Türkiye’ye taşıyacağız, yeni devrimler halkasını hep birlikte öreceğiz! Bunun için Kobaneli devrimcilerin dediği gibi bayrağı hep birlikte yukarıda taşıyacağız. Kobane devrimi bizimdir, Bizim devrimimiz Kobane’dir!”  sözlerine yer veren Altan’ın konuşmasından sonra eylem sloganlarla son buldu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*