Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Bilgi’de işçi kıyımı ve eylem

Bilgi’de işçi kıyımı ve eylem

Hatırlanacağı üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde daha önce yaşanan işçi kıyımları nedeniyle Sosyal-İş sendikası ve üyeleri çeşitli eylemler gerçekleştirmiş ve işten atılanlar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde oturma eylemine başlamışlardı.

Sürdürülen eyleme destek olması amacıyla, oturma eyleminin yapıldığı yerde, çeşitli akademisyenler “açık hava derslerine” başlayarak, işten atılanların yanında olduklarını belirtmişlerdi. Öte yandan Sosyal-İş sendikası ve Bilgi çalışanları, üniversitede bir süredir yaşanan işçi kıyımına karşı bir imza kampanyası da başlatmıştı.

Bu gelişmeler sürerken, 3 Ekim’de gerçekleşen ve Murat Belge tarafından verilen Açık Hava Dersi’ne katılan bir destek personeli daha işten atıldı.

Sosyal-İş sendikası ve Bilgi Üniversitesi çalışanları hem yaşanan işçi kıyımını protesto etmek, hem de toplanan imzaları Rektörlük’e iletmek için 15 Ekim 2012 tarihinde bir eylem gerçekleştirecekler.

Santral Kampüs Cami Kapı önünde saat 16.00’da başlayacak eylem, işten atılmalara karşı toplanan imzaların Rektörlük’e teslimi ve Büşra Ersanlı’nın saat 17.00’da vereceği Açık Hava Dersi ile sürecek.

Sosyal-İş sendikası bu etkinliğe ilişkin bilgi vererek işten atılan işçilerle dayanışmayı yükseltme çağrısında bulunuyor.

Tarih: 15 Ekim 2012
Toplanma Saati: 16.00
Toplanma Yeri: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü Cami Kapı Önü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*