Anasayfa » DÜNYA » Berlin’de KESK ile dayanışma eylemi

Berlin’de KESK ile dayanışma eylemi

(28.06.2012/BERLİN-DEVRİMCİ PROLETARYA)

25 Haziran’da KESK ve bağlı sendikalar SES, ESM, BES, Tarım Orkam-Sen, Haber-Sen, Tüm Bel-Sen ile Eğitim-Sen bir kez daha “KCK operasyonu” kapsamında basıldı.

Berlin’de 27 Haziran günü saat 18:00’de Kottbuser Tor`da KESK ile Dayanışma Platformu, bir protesto ve basın açıklaması eylemi gercekleştirdi.

Berlinli devrimci-demokrat-Kürt yurtseverlerin ve Kurdistan-Solidaritätskomitee Berlin`in katılımıyla yapılan basın aciklamasına yaklaşık 80 kişilik bir kitle destek sundu.

Hazirlanan Türkçe ve Almanca metnin okunmasının ardından, Male Kurdan temsilcisi yapılan saldırılara ilişkin konuşmasını Kürtçe yaptı.

Kürdistan Dayanışma Komitesi temsilcisinin konusmasının ardından KESK Genel sekreteri Ismail Hakkı Tombul ile canlı telefon baglantısı yapıldı.

İ. Hakki Tombul konusmasinda;

“… Yapilan saldirilar ve gözaltılar her ne kadar KCK adı altındaki sürek avı operasyonları olarak yansıtılsa da, asıl olarak KESK`in bugüne kadarki mücadelesine, AKP faşizmi tarafından yapilan bir saldırıdır. Ama biz sendikalarımızı militan sokak eylemleriyle, dayak yiyerek coplanarak gazlanarak kurduk, bu saldirilar bizleri yıldıramaz,arkadaslarımız serbest bırakılıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. KESK olarak özgürlük için, demokrasi için,barış ve halkların kardeşliği için ve yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek mücadelemize devam edeceğiz…” dedi.

Eylem sırasında “Yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın uluslararası dayanışma, faşizme karşı omuz omuza, yaşasın devrim ve sosyalizm, yaşasın devrimci dayanışma, susma sustukca sıra sana gelecek…”sloganları atıldı.

Burjuvazi “içerde ve dışarda savaş ve saldırganlık” pozisyonunu korumaktadır. Dışarda kardeş halklara yönelik savaş naraları atarken, son günlerde yaşanan gelişmelerin de gösterdiği gibi Suriye’ye emperyalist bir müdahalenin zeminini hazırlarken, içerde de her türlü hak arama eylemine azgınca saldırmakta, Kürt halkı ile birlikte devrimci ve ilerici güçlere yönelik gözaltı/tutuklama/ceza terörünü tüm hızıyla sürdürmektedir. İşçi ve emekçiler ile Kürt halkına yönelik olarak hayata geçirilmesi planlanan kapsamlı saldırılar düşünüldüğünde, baskı ve devlet terörünün devam edeceği anlaşılmaktadır.

Gözaltindaki KESK üyelerine özgürlük!
Yaşasın halkların kardeşliği!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*