Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Berlin’de eylem: Kadına şiddete hayır

Berlin’de eylem: Kadına şiddete hayır

25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında 17 Kasimda 13-16:00 saatleri arasinda Berlin Kadın İnisiyatifi tarafından yürüyüş ve miting yapıldı.

Kürsüde yapılan konusmalarda ağırlıklı olarak, “İsmi, kimligi, milliyeti, mezhebi ve dini ne olursa olsun kadınlar dünyanın her yerinde her türlü siddete maruz kalıyorlar. Gerek devlet eliyle gerekse erkek tarafından siddete maruz kalınsın, şu bir gerçek ki siddet her gün tırmanıyor.”

Yürüyüş boyunca kürtçe, türkçe, almanca ve zazaca konusmalar yapıldı ve sloganlar atıldı. ‘Kadın yaşamdır. Yaşamı öldürme!’, ´´Kadinlar yalniz degilsiniz´´, ´´Susma sustukÇa sıra sana gelecek´´, ´´Yaşasın enternasyonal kadin dayanışması´´ sloganlarıyla şiddete, kadın katliamları ve cinayetlerine tepki gösterildi.

Eylem ´´Devrimci tutsaklar onurumuzdur´´, ´´Internasyonal dayanışmayı yükselt” sloganları ve müzik eşliğinde, zılgıtlarla yapılan yürüyüşün ardından, Kreuzberg’in merkezi Kottbusser Tor da yapılan mitingle son buldu.

Berlin Kadın İnisiyatifi

(Göcmen Kadınlar Birliği, Sosyalist Kadınlar Birliği, Kürt Kadın İnsiytifi, Platforma Jinan Kurdi, Destan Kadın Derneği, Devrimci Proletarya, Komkar Kadın Grubu)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*