Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Berkin Elvan’ı kaybettik!

Berkin Elvan’ı kaybettik!

Gezi Direnişi’nde Okmeydanı’nda polisin gaz fişeği ile vurularak ağır yaralanan, 269 gündür yoğun bakımda ölüme direnen 15 yaşındaki Berkin Elvan bu sabah saat 7′de yaşamını yitirdi. Ailesi Elvan’ın hayatını kaybedişini  Twitter hesabından “Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun” sözleriyle duyurdu.

Berkin’in hayatını kaybedişinin ardından liseliler, başta Okmeydanı olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından direnişçiler Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanmaya devam ediyor. Ankara Dayanışması bugün saat 18.30’da Güvenpark’ta toplanma çağrısı yaptı. Berkin’i anmak için çeşitli illerde eylemler gerçekleştirilecek. Cenazenin kitlesel bir eylemle yarın Okmeydanı’ndan Feriköy mezarlığına kaldırılması bekleniyor.

Berkin’i sermaye devleti alçakça katletti.

Hayır, o ölmedi…

Direnişi ve mücadelesi binlerce Berkin’e ışık olacak.

Çürümüş ve elbet yıkılacak olan kapitalist devlet mekanizmasına karşı öfkemizle, yaşı belki küçük ancak direnişi büyük bu güzel insanın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

berkin-

Bir yorum

  1. Berkin Elvan için yarın saat 12.00′de Okmeydanı Cemevi’nde tören yapılacak. 15.00′te de Şişli Meydanı’ndan Feriköy Mezarlığı’na yürünecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*