Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Belediye’nin İşten Çıkardığı Taşeron İşcisi İntihar Etti!

Belediye’nin İşten Çıkardığı Taşeron İşcisi İntihar Etti!

9 yıl önce Ünye Belediyesi mezarlıklar müdürlüğü bünyesinde taşeron işçi olarak göreve başlayan Hatice Emil, görev yaptığı birimin Ordu Büyükşehir’e devrolmasının ardından işten çıkarıldı. Aldığı asgari ücretle annesi ile birlikte daha önce vefat eden kardeşinin iki çocuğuna da bakan Hatice Emil, depresyon ilacı içerek canına kıymak istedi. Ünye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve yoğun bakımda tedavisi süren genç kızın hayati tehlikesi bulunuyor.

Gerekçe Gösterilmeden İşten Çıkarıldı

Hatice Emil’in çaresizlik yüzünden intihata kalkıştığını belirten Abla Fatma Öksüzoğlu, “Kardeşim Ünye Belediyesinde 9 yıldır çalışıyor. Belediye santralinde görevli idi. 25 gün önce işine gerekçe gösterilmeden son verildi. Üstelikte seçim öncesi kimsenin işten çıkarılmayacağına dair söz verilmişti. İşten çıkartmadan önce 2,5 ay maaşsız çalıştırıldı. Maaşı ödenmediği halde 1 gün öncesi personel müdürü tarafından “otur oturduğun yerde” denilmişti ama bir gün sonra işe gittiğinde Hatice Hanım senin işine son verildi dendi. Hatice’de bunun bunalımına girdi. Dün saat 4 civarında 2 kapsül ilacı yuttu. Buraya zorla yetiştirdik ve yoğun bakımda. Bizim babamız yok, 9 yıl önce vefat etti. Yanında 70 yaşında annem var ve iki yıl önce eşi vefat eden biraderimin 2 tane yetimine bakıyor. Kendisi ile birlikte 4 boğaza bakıyordu ve asgari ücretle çalışıyordu. Bunu belediyenin bütün personelleri biliyor” dedi.

Yapacak Bir Şey Yok Dediler

İşten çıkarıldığı için canına kıymak isteyen Hatice Emil’in eniştesi Osman Öksuzoğlu ise, “Belediye santralinde 9 yıldır da çalışıyordu. 25 gün önce bir anda işine son verildi. Bunun üzerine görüşmeye gittiğim belediye yetkilileri yapacak bir şey yok diyerek beni geri çevirdiler. Hakları verilmeden sokağa bırakılmasını onuru ve gururuna yediremedi ve intihar etti ve şuanda Ünye Devlet Hastanesinde yoğun bakımında hayati tehlikesi devam ediyor. Bunların sorumlusu Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanlarımız, Sayın Belediye Başkanlarımız kimselerin mağdur olamayacağını, kimsenin işten çıkarılmayacağını, işte yoksul ailelere sahip çıkmak buysa, adalet Türkiye’de bu ise lanet olsun böyle adalete. Zengini yukarıya çıkarmak adalet değildir. Büyük haksızlık, büyük dengesizlik vardır ve bunlara da artık birinin dur demesi lazımdır. Dur denmesini de istiyoruz” diye konuştu.

ÜNYETV

Taşeron demek ölüm demektir!
Taşeronluk sisteminizi yıkacağız !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*