Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Belediye işçileri de hareketleniyor

Belediye işçileri de hareketleniyor

İstanbul Beşiktaş Belediyesi’nde ücretleri ödenmeyen işçiler bugün greve çıktı. İşçiler sabah belediye araçlarının bulunduğu Karanfilköy garajında toplanarak, araçları işe çıkarmadı ve iş durdurdu.

Beşiktaş Belediyesi işçileri, ücretleri ödenmezse, yarın belediyenin önünde toplanarak eylem yapacaklarını açıkladılar. Belediye şefleri ise işçileri eylemin “partiye zarar vereceği” demagojileri yaparak, işten atma tehditleri savurdu.

Beşiktaş Belediyesi’nin önceki CHP’li başkanı yüzde 77 oyla seçilmiş, FETÖ iddiasıyla görevden alınarak arkasında 8 milyon lira borç yükü bırakarak gitmişti. İstanbul’un en yüksek gelire sahip belediyeleri arasında bulunan Beşiktaş Belediyesi’nin borç yükü daha sonra da katlanarak artmaya devam etti, en son 400 milyon liraya çıktığı söyleniyor. Borçlar yine işçilere fatura edilerek işçilerin ücretleri ödenmiyor.

Ataşehir Belediyesi işçileri ise, sözleşme sürecinde Genel-İş şubesinin “bireysel sözleşme” gibi maddeleri kabullenip kendilerine imzalatmaya çalışmasına tepkili, bu maddeler dayatılmaya devam ederse, eyleme hazırlanıyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*