Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » BEDAŞ işgali sonrası bekleyiş sürüyor

BEDAŞ işgali sonrası bekleyiş sürüyor

BEDAŞ işçisi Enerji-Sen üyelerinin işgal sonrası BEDAŞ önündeki bekleyişleri devam ediyor.

BEDAŞ’ın Cengiz-Kolin-LİMAK ortaklığınca özelleştirilmesi sonucu yaşanan iş kıyımında yine Enerji-Sen üyesi işçiler direniş gerçekleştirmişti.

Bu direnişin ardından işçilerin çoğunluğu işe geri dönmüştü. Enerji-Sen üyelerinin özelleştirmenin ardından da süren örgütlenme çalışmları karşısında BEDAŞ yönetiminibn tavrı yine işten atma oldu. İşten atmalar sonrası yapılan görüşmelerde işçilerin işe geri alınacağı belirtilsede bu gerçekelşmedi.

Bugün yaşanan BEDAŞ işgali de bu nedenle gerçekleştirildi. İşgali gerçekleştiren işçiler işten atılan 5 işçinin performans düşüklüğü bahane edilerek işten atıldığını ama asılnedenin süren örgütlenme çalışmaları olduğunu beliritrken işgal sonrası BEDAŞ önündekibekleyişlerinin 5 işçinin işe geri alınmasına kadar süreceğini belirityorlar.

İşçiler işgali ise şöyle anlatıyor “Boş olan bir odaya girdik. “İşimizi geri istiyoruz- Enerji İşçileri” yazılı pankartı camdan sarkıttık ve slogan atmadan bir süre pankartımız ve talebimiz görülsün diye bekledik. Daha sonra sloganlarımızla taleplerimizi dillendirdik. (Gülerek)İşgale müdahale sert oldu. Odanın camdan olan kapısı kırılarakiçeri girildi. Bizleri yaka paça aşağı indirdiler ama pankartımızıda vermedik. Bir kez daha hem biz gördük hemde göstermiş oldukki istersek yapabiliyoruz”

İşçiler BEDAŞ önündeki bekleyişlerini masa açarak devam ettireceklerini belirtirken alanlarda da mücadelelerine devam edeceklerini, üretimden gelen güçlerini de kullanacaklarını söylüyorlar.

İşçilerinin BEDAŞ Müşteri kapısı önündeki bekleyişleri devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*