Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » BEDAŞ işçisinden THY işçisine selam

BEDAŞ işçisinden THY işçisine selam

BEDAŞ işçileri direnişlerinin 68. gününde. Taksim’de bulunan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ binasının önünde bulunan direniş çadırında süren direnişte işçiler “İşimizi geri istiyoruz alacağız” diyorlar.

BEDAŞ işçileri her cuma olduğu gibi bu cuma’da Galatasaray Lisesi önünde buluşarak buradan direniş çadırlarının bulunduğu BEDAŞ binasının önüne yürüdüler. “BEDAŞ’tan atılan işçiler geri alınsın” pankartının açıldığı yürüyüşte “BEDAŞ işçisi yalnız değildir”, “Taşerona teslim olmayacağız”, “Atılan işçiler geri alınsın”, “İşimizi istiyoruz döneceğiz”, “Direne direne kazanacağız” sloganları, alkış ve ıslıklarda eksik olmadı.

BEDAŞ işçilerinin güzergahında Taksim Meydan’da bulunan THY bürosu da vardı. THY bürosunun önene yürüyen işçiler burada “Hava-İş işçisi yalnız değidlir”, “Havada karada direniş” sloganlarını haykırdılar. Burada bir açıklama yapan Enerji-Sen Başkanı Kamil Kartal “Grev hakları için direnen ve bundan dolayı işten atılan 305 THY işçisinin yanındayız. THY işçilerinin direnişi bizimde direnişimizdir.” dedi.

Burada yol Gezi Parkı’nın sonundaki ışıklara kadar trafiğe kapatılarak yüründü. yol boyunca sıklıkla “Direne direne kazanacağız”, “BEDAŞ şaşırma sabrımızı taşırma sloganları atıldı.

Işıklardan dönülerek BEDAŞ binasının önüne buradan geçildi. BEDAŞ’ın önünde konuşma yapan Kamil Kartal okuma işlerini hukuksuz bir şekilde çalıştırılan işçiler tarafından yaptırılmaya çalışıldığını belirterek buna izin vermeyeceklerini bunun talimatını da sendika olarak kendilerinin verdiğini polisin işçileri karakola çekmek yerine sözünü sendikaya söylemesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada şunlara yer verildi. “Bizler enerji işçileri olarak bugün buradayız çünkü emeğimizin sömürülmesine, hakkımızın yenmesine artık sessiz kalmayacağız haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz. İşverenler artık bilmelidirler ki karşılarında örgütlü enerji işçileri vardır. Çocuklarımızın geleceğini işçi simsarlarına bırakmayacağı. İşten atılan işçiler derhal geri alınmalıdır. İşimizi geri istiyoruz alacağız”

Yapılan basın açıklaması ardında konuşan işçi “BEDAŞ binasını ne kadar korursanız koruyun o binaya gireceğiz, köprüyü kestik bahçeye girdik binaya da gireceğiz” dedi. Konuşma “Direne direne kazanacağız”, “Köprüyü kestik BEDAŞ’a da gireriz” sloganları ile karşılandı.

Yapılan konuşmaların ardından eylem sonlandırıldı ve direniş çadırına geçildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*