Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » BEDAŞ işçileri: “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz”

BEDAŞ işçileri: “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz”

DİSK Enerji Sen üyesi BEDAŞ Avcılar işletmesinde çalışan enerji işçileri basın açıklaması yaparak 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını duyurdu

Enerji işçileri Avcılar BEDAŞ önünde buluşarak  kısa bir yürüyüşle Beyaz Center önüne geçti. İşçiler burada basın açıklaması yaptı.

Taşeron çalıştırmaya, özelleştirmeye ve BEDAŞ’ta yaşanan hak gasplarına karşı Enerji Sen sendikasında örgütlendiklerini ve mücadele sürecini anlatan işçiler 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını ifade etti.

Yapılan basın açıklamasına Enerji Sen Genel Başkanı Ali Duman ve sendika yöneticileri, DİSK Gıda İş Bölge Temsilcisi İbrahim Kızılyer katıldı.

Enerji işçileri adına yapılan basın açıklamasını sendika İşyeri Temsilcisi Hakan Değirmenci okudu. Değirmenci ”Bugün örgütlüyüz ve daha güçlüyüz. Avcılar BEDAŞ işletmesi çalışanları olarak biz de 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız. Kölelik düzenini yok etmek için, özlük haklarımız için, çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için 1 Mayıs’ta 1 Mayıs alanı Taksim’deyiz.” dedi.

Basın açıklamasının ardından işçiler Avcılar esnaflarından Müslüm Ayhan’ın kendileri için düzenlediği kahvaltılı etkinlikte buluştu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*