Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » BDSP gözaltılarını protesto eylemleri sürüyor
BDSP ve Mamak İşçi Kültür Evi çalışanlarının ev ve kurum baskınlarıyla gözaltına alınmasına karşı protesto eylemleri sürüyor. Devrimci Proletarya da devrimci dayanışmadaydı.

BDSP gözaltılarını protesto eylemleri sürüyor

6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. Mamak Kültür Festivali gerekçe gösterilerek BDSP ve Mamak İşçi Kültür Evi çalışanlarından Hızlan Erpak, Onur İnce, Hüseyin Ünal, Ozan Uzun, Tuğba Tavlı, Özgür Aydın ve Emre Azapçı “festivalle yasadışı örgüte yardım etmek” , “yasadışı örgüt dökümanı kitap satmak” ve bu savlara dayanarak yasadışı örgüt üyesi oldukları iddaasıyla gözaltına alınmıştı. Tuzluçayır’da yapılan basın açıklamasından sonra Yüksel Caddesinde Devrimci Proletarya okurlarının da katılımıyla bir basın açıklaması yapıldı.

31 Mart günü Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa’da eş zamanlı ev ve kurumların basılmasından sonra dün de Ankara’da yapılan baskınlar için BDSP çalışanları yaptıkları basın açıklamasında “devlet terörünün hedefi devrimci sınıf faaliyetidir”, “sermaye devleti sınıf devrimcilerine saldırmaya devam ediyor” , “düzen güçlerinin gerçek yüzü faşist baskı ve terördür” dediler. “Devrimci faaliyet engellenemez, yaşasın devrim ve sosyalizm, yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarını atan kitle cumartesi günü adliye önünde olacaklarını ve bir basın açıklaması yapacaklarını duyurdu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*