Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Balıkesir’de işçi söyleşileri

Balıkesir’de işçi söyleşileri

Balıkesir’de Devrimci Proletarya okurları ve işçiler biraraya geldi. Sınıfın gündemleri üzerine sıcak bir sohbet gerçekleşti. Söyleşiye TEKEL, Mutaf Ambarı direnişçisi ve İstanbul Ambarlar Birliği çalışanı işçiler ve işçi aileleri katıldı. Katılımın büyük çoğunluğunu ve tartışmaları işçiler gerçekleştirdi.

1 ve 2 Nisan değerlendirmesiyle başlayan sohbette sendikal ihanete yoğunlaşan tartışmalar yapıldı. Sistem sendikacılığı ve mevcut sendikal yapılanmanın işçilerin haklarını savunamayacağı sonucunda ortaklaşıldı.

Deneyimlerin paylaşıldığı ve çözüm yollarının üretilmeye çalışıldığı söyleşide işçi eğitiminin de mevcut sendikal anlayışın savsakladığı ancak önemli bir noktada durduğuna değinilerek, alternatifler üretilmeye çalışıldı. İşçilerin kendi kararlarını alacakları örgütlenmeleri yaratmaları da üzerinde durulan bir nokta oldu. Saldırılara karşı birleşik mücadele vurgulandı. İşçiler yapılan sohbetin önemli olduğunu belirterek düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini söylediler. Söyleşinin bileşeni bundan sonra her Pazar işçi söyleşileri gerçekleştirmek ve katılımı arttırmak kararıyla söyleşiyi sonlandırdı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*