Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Balcalı Hastanesi’nde Direniş

Balcalı Hastanesi’nde Direniş

Balcalı Hastanesi Taşeron İşçilerinin maaşları geç yatmakta ve bu maaşların geç yatması yeni olmayıp daha önceleride yapılmaktaydı.  Biz Dev-Sağlık İş Sendikası olarak 2005 yılından bu yana hastanede taşeron işçileri örğütlemiş ve üyeler yapmış bir sendika olarak yatırılmayan maaşların neden hala yatırılmadığını hastane işçileri ile hastane yönetimine haklı talebimizi toplu olarak bildirdik. Baş hekimlik akşam paraların yatacağı sözünü verdi fakat aynı gün paralar yine işçilerin hesabına yatırılmadı hastane yönetimi taşeron ile işbirliği yaparak DİSK Yöneticisi ve 13 yıldır hastanede çeşitli bölümlerde çalışmış Mustafa HOTLAR’ı İşçileri hastane yönetimine karşı kışkırtmak, kamu düzenini bozmak, topluca iş bırakmak ve benzeri saçma sebepler üreterek 13 Ağustos’ta işine son vermiştir. Taşeron yetkilileri Hotlar’dan savunma istemiş ve onlara savunma verilmemiş bizim asıl muhatabımız siz değil hastane yönetimidir diye savunma hastane yönetimine verilmiştir.

Baş hekimlikle SES, TTB ve DEV-SAĞLIK İŞ yetkilileri görüşmüş, hastane yönetimi topu taşeron yetkilisine atarak “onlar çıkardı ve onlar tekrar işe dönmesini onaylamıyorlar” diye kaçak ifadelerle bizleri bugüne kadar oyaladılar. Direnişimiz merdivenlerde mesai saatleri dahilinde sürüyor Mustafa Hotlar’la ilgili defalarca tutanak yedi işe geç geliyor ve benzeri yalanlar yayıyorlar amaç Mustafa Hotlar değil DEV-SAĞLIK İŞ’i baltalamak. 24 Ağustos günü Hastane yemekhanesi önünde bildiri dağıttığımızdan dolayı Raporlu olan eski şube başkanı Bülent KARA’dan “raporlusun evinde yatman gerekirken izinsiz yemekhanenin önünde bildiri dağıttığın tesbit edilmiştir” diye Savunması istendi.

2 EYLÜL Günü DİSK Genel Sekreteri ve Dev-Sağlık İş başkanıo Arzu ÇERKEZOĞLU ziyarete geldi ve hastane yönetimi ile bir görüşme yaptı onada yukarda bahsettiğimiz sözleri söyleyip tekrar bir görüşüp size bilgi verelim diye savuşturmuşlar. Konuştuğumuz diğer işçi arkadaşlarda hem taşerondan hem de diğer sendikacılardan hep tehdit aldıklarını merdivenlere direniş yeri ne gitmemelerini söylüyorlar ve işçileri baskı altına alıyorlar, direniş dayanışma ile devam etmekte öğlen arası işçiler geliyor müzik çalıp halay çekiliyor. Hastalardan ve hasta yakınlarından da destek almaktayız. Direnişimiz hakkımızı alan dek sürecek.

Adana’dan Devrimci Proletarya okuru

adanaaa

adana

adana1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*