Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bakırköy’de KESK mitingi: “Kendini yakan işçi bu memleketin tablosudur”

Bakırköy’de KESK mitingi: “Kendini yakan işçi bu memleketin tablosudur”

KESK’in düzenlediği “OHAL’e Karşı Demokrasi” mitingi İstanbul Bakırköy’de yapıldı.

Mitingte birer konuşma yapan KESK genel başkanları Aysun Gezen ve Mehmet Bozgeyik, OHAL, KHK’lar, işten atılmalar, iş cinayetleri, taşeronluk, yoksullaşma, işsizlik, asgari ücret, eğitim, sağlık, tutuklu gazeteciler, kadın cinayetleri, Ensar tecavüzleri, orman ve derelerin gaspı, laiklik ve bilim düşmanlığı, emperyalizm, dincilik-cemaatler, milliyetçilik, mezhepçilik, ayrımcılık, savaş, Ankara ve Suruç katliamları, tek adam rejimi gibi pek çok soruna değindiler, “faşist kuşatmaya karşı eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasi için birlikte mücadele” çağrılarında bulundular.

Aysun Gezen, konuşmasında, Meclis önünde kendini yakarak ‘geçinemiyorum’ diyen inşaat işçisini de vurgulayarak, “işte bu, bu ülkenin tablosudur” dedi.

Yürüyüş kollarındaki gruplar, “OHAL kaldırılsın KHK’lar iptal edilsin”, “Ekmek ve hürriyet için işgal, grev, direniş” “OHAL işçi cinayetlerine, hak gasplarına karşı direniyoruz”, “OHAL kaldırılsın özgürlük istiyoruz” pankartları taşıdı.

Nuriye ve Semih resimleri taşınarak “Nuriye, Semih onurumuzdur”, “Nuriye Semih yaşayacak” sloganları atıldı.

KHK’yla işten atılan ve direnişlerini sürdüren çok sayıda eğitim ve kamu emekçisi, “Direne direne kazanacağız”, “İşimizi geri istiyoruz”, “KHK’lar gidecek biz kalacağız” sloganlarıyla yürüdüler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*