Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçının uzatma dakikalarında ortalık bir anda karıştı. Maçın 90+3 dakikasında Galatasaray oyuncusu Melo’nun kırmızı kart görmesi ve sahayı terkederken yaptığı davranışlar gerilimi tırmandırdı. Bu sırada tamda fırsat bekleyen bir grup saha içerisine girerek gerilimi iyice tırmandırdı.

“Allahu Ekber!” nidalarıyla sahaya giren bu grup kimdi peki?!

Burjuva hükümetin Gezi korkusuyla toplumun her kesimini sindirme politikasının ürünü bir taraftar “kontra örgüt’ü” 1453 Kartalları.

Dünkü yaşanan olaylar peki bir tesadüf müydü? Burjuvazinin ayak oyunlarının devamı mıydı?

Rekor sayıda taraftarın izlediği maçta 34. dakikada Gezi sloganları bütün stadda yankılanıyordu, bu esnada bir grupta sürekli tekbir getirerek bu sloganlara karşılık veriyordu. Fenerbahçe-Elazığspor maçıda polisin Gezi sloganları atanları tahrik etmesiyle gerilimli geçmişti.

Polisin maç öncesi sürekli Çarşı grubunu tahrik etmeye çalışması ve 4 savcı uygulaması ise dün akşam ki gerilimin iyice tırmanmasına neden olmuştur.

1453 Kartalları maç öncesinden resmi twiter sayfasından yaşanan bu provokasyonun sinyalini veriyordu.

buycvt9ccai25tw_jpg_large

untitled-2(6)

Savcı fitili ateşliyor patlatmak 1453 Kartalları grubuna kalıyor.

Maç başlarken Gündoğdu marşını söyleyen Çarşı grubuna savcı talimatı ile polis müdahale etmeye çalışıyor. Olaylar çıkmadan öncesinde 1453 Kartalları grubunun başka bir gruba saldırdığı dün akşamdan beri söyleniyor. Çevik kuvvet yığınağı bir anda saha içerisine doluşuyor, biber gazı ve jopla Çarşı grubuna saldırıyor.

Galatasaraylı yöneticilerin açıklamalarındaysa özel güvenliklerin olaylar başlayınca önlüklerini çıkarıp kenarda olayları izlediler açıklaması bu oyunun başka bir göstergesidir.

Eylül korkusu burjuvazinin sürekli korkusu halini almıştır. Dün akşam yaşanan olaylarda bu durumun bir göstergesidir. Burjuva hükümeti eliyle muhalif taraftar grupları hedefe çakılmıştır. Burjuvazi gezinin öcünü almak için bu hamleyi yapmıştır. 1453 Kartallar grubu Gezi Direnişi sırasında eylemcilere saldıran Kasımpaşa taraftar grubunu hatırlatmaktadır bize.

Burjuvazi sadece gözaltı, tutuklama, genelge yayınlamakla kalmayarak bu tarz ayak oyunlarını sürdürmeye devam edecektir. Burjuva hükümeti bu gün jet hızıyla bir açıklama yapmış ve olayları çıkaranlara yönelik operasyonun devam edeceğini söylemiştir.

Biz biliyoruz ki muhalif gruplar bu operasyonun hedefi olacaktır.