Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Avrupa’da işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında yeni akımlar, kampanyalar ve oluşumlar – Aslı Odman

Avrupa’da işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında yeni akımlar, kampanyalar ve oluşumlar – Aslı Odman

16 Ekim 2011 Pazar günü İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi tarafından düzenlenen ‘Çalışırken Hastalanıyoruz’ çalıştayında, Aslı Odman’ın verdiği tebliğin sunum malzemelerine buradan ulaşabilirsiniz. Sunum aşağıdaki sorulara cevap vermeye çalışıyor:

Fransa’da işkazaları, meslek hastalıkları ve ofis içi şiddet ne yöne gidiyor? Asbeste bağlı hastalıklara kimler maruz kalıyor? Dünyada ve Türkiye’de asbeste bağlı mesleki kanserler önümüzdeki 30 senede nasıl bir gelişim gösterecek? ‘Çalışma Acısı’ olarak tanımlanan (souffrance au travail) yaklaşım artan işyeri intiharları ve ofis içi şiddetin nedenlerini neye bağlıyor? Asbestin yasaklanması, intihara sürükleyen yoğunlaştırılmış çalışma ve çalışma acısı veren işletmecilik ideolojisi, bireyselleştirilmiş ‘davranışsal güvenlik’ (behavioural safety) uygulamalarına karşı dünyada hangi akım, oluşum ve kampanyalar var?
Sunum için tıklayınız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*