Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Avcılar, Sefaköy ve Merdivenköy’de Sticker çalışmaları

Avcılar, Sefaköy ve Merdivenköy’de Sticker çalışmaları

Başarısız darbe girişimi sonrası burjuva rejimin kendi iç çelişkileri ile açığa çıkan pislikleri şimdi OHAL ile burjuva demokrasisine kanalize edilerek yeniden yapılandırılıyor. Tüm bu en kazın faturası işçi sınıfına ödetiliyor. Temel yaşam ihtiyaçlarına yapılan zam, direniş yasakları, Bireysel Emeklilik Sistemi(BES) ve kıdem tazminatının kalkması ve en son mühendislere varlık fonu tasarısı dayatmaları sürerken, patronların önü tam tersi KDV affı gibi hibelerle açıldı.

Komünist işçiler tüm bu zor ve belirsiz süreçte, işçi sınıfına yoğunlaşan saldırılara karşı İstanbul, Ankara olmak üzere merkezi yerler, mahalle, otobüs durakları ve direniş alanlarında, burjuva devletin kirli sınıf karakterini deşifre etmeye, burjuva demokrasisine karşı işçi sınıfını kendi demokrasisi etrafında örgütlenmeye, mücadele etmeye çağırdı.

Kadıköy’den sonra Merdivenköy, Avcılar ve Sefaköy’de; internet ve sosyal medyada “Ne darbe ne burjuva demokrasisi, yaşasın sosyalist işçi devrimi”, “Sermaye için değil işçiler için demokrasi”,”Avcılar, Avon, Altherm direnişi sürüyor, işçiler direniyor, ohal sokakta parçalanıyor”,”Burjuva demokrasisi ücretli kölelik kelepçelerine zorunlu bilek uzatmaktır” isimli sticker ve görsel çalışmaları yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

2 yorum

  1. avon direnişi bitti

  2. az ama öz,bu kaosda ve umutsuzluk dehlizinde, bu tür eylemler bile büyük umut haline geliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*