Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Avcılar işçileri: Bu bayramda bize zehir oldu

Avcılar işçileri: Bu bayramda bize zehir oldu

Avcılar belediyesi işçileri tüm saldırı ve baskılara rağmen 135. gününde direnmeye devam ediyor.

Avcılar işçileri geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından son süreçte atılan 320 işçiye değinerek “bu bayramda bize zehir oldu” son süreçte yaşanılanlara değindi:

Sosyal Ve Demokrat Bir Partinin Belediyesi Önünde Yaklaşık 133 Gündür Ekmeğimiz İçin Direniyoruz. Bu 133 Gün İçerisinde Bize Her Türlü Baskıyı Yapan Avcılar Belediyesi Yönetimi Taşeron Firmanın Avukatlığını Yaparak Biz Temizlik İşçilerini Görmezden Gelmeye Devam Ediyor. Sadece Belediye Yönetimi Değil bu Haksızlığa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Sessiz Kalıyor. Seçim Vaatlerinde Şunu Sık Sık Vurgulayan ‘İSTER İKTİDAR OLALIM İSTER MUHALEFET OLALIM KENDİ BELEDİYELERİMİZDE SENDİKALAŞACAĞIZ TAŞERONU BİTİRECEZ ve Emekçinin Yanında Olacaz’ Diyen Kemal Kılıçdaroğlu Şu an Avcılar Belediyesinden Atılan 320 Temizlik İşçisini Ne Olarak Görüyor? Bu Haksızlığa Niçin Sessiz Kalıyor.
Evet Arkadaşlar Aslında Asıl Mesele Sermayenin tam kendisidir. Çünkü Avcılar Temizlik işçileri Hiç kimsenin Cesaret edemediği bir Onurlu mücadeleye Adım Attılar. Bu Onurlu Mücadeleleri Sermaye Patronlarının Canını Yakınca Hepsini birden işten Çıkardılar. İki Bayramğ Birden Zehir Zemberek Geçiren Avcılar Temizlik İşçileri Bu Bayramı da Dİreniş Çadırında Geçiriyorlar. ‘Önce İnsan Diyen Avcılar Belediyesi Başkanına HANDAN TOPRAK’a Sesleniyoruz: Bu İşçiler İki Bayramı Direniş Çadırında Geçirdiler .Gerek Çocuklarınin Gerekse Evin Zaruni İhtiyaçlarını Karşılayamadilar. Siz de Bir Annesiniz. Bunca İnsanın Ahını Aldınız Ve Ekmekleriyle Oynadınız. Sayın Handan TOPRAK Anacıl Ruhunuzu Sermaye mi Kör Etti? Bunca İnsanın Ekmeğiyle Oynamak Ve Bunca Çocuğun Hayallerini Çalmak Sizi Mutlu mu Ediyor. Siz Sosyal Ve Demokrat Bir Partinin Belediye Başkanısınız. Yarınki Seçimlerde Bunun Hesabını Nasıl Vereceksiniz? Bu Yanlışınızdan Vazgeçin. İşçi Sınıfının Gözünün Açılması Ve Haklarını istemesi Bri yerlerden Gelen Paranın Kaynağını Kesti Diye mi Bu Telaşınız.
Sevgili Emekçi Kardeşlerim, Zaman Bir Olma Zamanıdır. Bizler Bir Olduğumuz Sürece Sermayeye Her Zaman Diz Cöktürürüz. Kapitalizm Biz İşçi Sınıfını Daha Ne Kadar Sömürmeye Devam Edecek? Arkadaşlar Buradaki Asıl Mesele 300 tane 500 tane İşçinin işten Atılması Değil. Asıl Mesele Avcılar Direnişi Kazanırsa Bu Kazanımın Diğer Belediyelere Sıçramasından Korkuyorlar. Değerli Emekçi Kardeşlerim, Çünkü Örgütlü İşçiyi Hiç bir Kuvvetin yenemeyeceğinin Farkındalar. Bu Yüzdendir ki Direnmeye Ve Baskılara Devam Ediyorlar. Sevgili Emekçi Kardeşlerim, Artık Uyanın Unutmayınki Üreten Bizleriz Kazandıran Bizleriz. Onlar Kapitalizmin Aç Ve Doymak Bilmeyen İnsanlarıdır.
Arkadaşlar, Avcılar Belediyesi Direnişinden Çok Korkuyorlar Çünkü Avcılar Belediyesi Direnişi Kazanımla Sonuçlanırsa Yeniden İşçilerin Bir Olduğu, Emekçilerin Tek Ses Olduğu 1970’li Yılların Geri Geleceğinin Korkusundalar. Avcılar Belediyesi Direnişi Kazandığında Bu Örgütlenmenin Diğer İlçelere Küçükçekmeceye, Beylikdüzüne, Esenyurta, Gaziosmanpaşaya, Kadıköy, Beşiktaş, Bolu, Yalova, Muş, Erzurum Sivas Ve Sayamadığım Birçok İle Ve İlçeye Sıçramasından Korkuyorlar.
Arkadaşlar, Hiç Kimseden Korkmayın! Sendika Size Annenizin Ak Sütü Gibi Helaldir. Anayasal Hakkınızdır. Örgütlenin, Bir Olun! Taşeronun işçileri Köle Gibi Çalıştırmasına Son Verelim. Bayramlarda, Resmi Tatillerde Herkes Bayramını Tatilini Yaşarken Bizler Bayram tatil demeden Çalışıyoruz Ve Emeğimizin Hakkını Bile Alamıyoruz. Neden mi? Bir Değiliz, Tek Ses Değiliz ve Örgütlü Değiliz.
Arkadaşlar, Unutmayın ki Örgütlü İşçiyi Hiç Bir Kuvvet Yenemez. Avcılar İşçisi Direnişin Simgesi.
Avcılar Direnişi İşçileri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*