Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Ataşehir Belediye işçileri greve çıkıyor
29 Mart yerel seçimleri sonrasında Kadıköy Belediyesi'nden ayrılarak yeni bir belediye haline getirilen Ataşehir Belediyesi'nde çalışan DİSK/Genel-İş sendikasına üye işçiler grev kararı aldı. Genel-İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada[...]

Ataşehir Belediye işçileri greve çıkıyor

29 Mart yerel seçimleri sonrasında Kadıköy Belediyesi’nden ayrılarak yeni bir belediye haline getirilen Ataşehir Belediyesi’nde çalışan DİSK/Genel-İş sendikasına üye işçiler grev kararı aldı.

Genel-İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada, TİS sürecinin uyuşmazlıkla sonuçlandığına ve bu nedenle 24 Şubat günü grev kararının asılacağına değinildi.

DİSK/Genel-İş’in Ataşehir Belediyesi’ndeki grev kararı lan programı şöyle:
24 Şubat 2010 Çarşamba Saat 11:00: Ataşehir Belediyesi Kayışdağı İşyeri Atölyesinde toplanma (Kadıköy Belediyesi İşyeri Garajı Karşısı)
Saat 11:15: Ataşehir Belediyesi önüne yürüyüş
Saat 11:30: Ataşehir Belediyesi Ana Binası önü basın açıklaması ve grev kararının asılması

DİSK/Genel-İş İstanbul And. Yk. 1 nolu Şubesi’nin konuyla ilgili açıklaması:

BASINA VE KAMUOYUNA
DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şubemiz ile Ataşehir Belediyesi arasında, Ataşehir Belediyesinde çalışan üyelerimiz adına bağıtlanmak istenilen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tüm iyi niyet ve çabalarımıza rağmen uyuşmazlıkla sonuçlanmış bu nedenle grev kararı alınmıştır.

Grev kararımızı 24 Şubat 2010 Çarşamba günü Ataşehir Belediye Başkanlığı önünde üyelerimizin ve emek dostlarımızın katılımıyla ilan edeceğiz.

Tüm sendikaları, demokratik kitle örgütlerini, kazanımlarımızı korumak, haklarımızı almak için bizimle dayanışmaya çağırıyoruz.

DİSK/GENEL-İŞ SENDİKASI
İSTANBUL AND.YK. 1 NOLU ŞUBESİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*