Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ataması yapılmayan öğretmenler Abdi İpekçi’de buluştu

Ataması yapılmayan öğretmenler Abdi İpekçi’de buluştu

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu’nun (AYÖP) çağrısı üzerine Ankara’da bir araya gelen atanamayan ve iş güvencesiz çalışan öğretmenler iş güvenceli çalışma hakkı için Abdi İpekçi Parkı’nda miting yaptı. Mitinge bir çok ilden katılım sağlayan atanamayan öğretmenler “Ücretli köle olmayacağız!”, “Savaşa değil eğitime bütçe!”,“Yaşasın birlikten doğan gücümüz!”, “Şubat’ın işini Haziran’a bırakma!”, “Hükümet şaşırma sabrımızı taşırma!” sloganları ile miting alanına giriş yaptı. TEKEL işçileri ve çok sayıda sendika ve kurum da miting alanındaki yerini aldı. Eğitim ve Fen-Edebiyat Fakültelerinden Genç-Sen’liler de mitinge pankartları ile katıldı.

Mitingde ataması yapılmayan ve işsiz kaldığı içi intihar eden 11 öğretmen için saygı duruşu yapıldı.

Kürsüden yapılan konuşmada 300 binin üzerinde öğretmen açığı olmasında rağmen atamalarınının yapılmadığına dikkat çekti. Binlerce öğretmenin ücretli öğretmenlik adı altında kölelik koşullarında çalışıtırıldığı ve iş güvencesi taleplerinin karşılanmadığı koşullarda eylemlerin artarak devam edeceği belirtildi.

TEKEL işçileri de eyleme katılarak iş güvencesi ve gelecekleri için mücadele ettiklerini ve taleplerinin öğretmenlerinkinden farklı olmadığını belirtti.

Nuretttin Rençber’in verdiği müzik dinletisinin ardından Sakarya Caddesi’ne kadar sloganlarla yürüyen ataması yapılmayan öğretmenler burada TEKEL işçilerini ziyaret etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*