Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Asla unutmayacak, asla bağışlamayacağız!

Asla unutmayacak, asla bağışlamayacağız!

Bu yazıyı 16 saatlik çatışmanın ardından yazıyorum. Kısa ve abartısız yazacağım.

11 Haziran günü ve gecesi devlet Taksim ve Gezi Parkı’na binlerce gaz bombası attı/halen atıyor.

Kendi “yandaş” iliştirilmiş medyalarından bahsetmeyeceğim, onların zaten işlevi belli. Ama bugün gazetelere “gençler siyasi flamaları istemiyor” yazan sağ liberal yazarlar, Can Dündar vb. Milliyet yazarları bu saldırıda sizin payınız var, yaralıların kanı sizin kaleminize bulaşmıştır, bunu bilin!

Öfkeliyim, öfkeliyiz! Yüzbinlerce insanın günlerdir süren eylemli direnişine karşın, bu basına “Taksim Dayanışması kendi içerisinde Taksim’den çekilip çekilmemeyi tartışıyor” dedirten yasal sol partilere, onların kafasızlığına, günlerdir “Taksim’de platform oluşturup her akşam iş çıkışı doğal miting yapalım” önerilerimizi geçiştirenlere, devlete bu alçakça saldırı için bilerek/bilmeyerek politik öngörüsüzlük ve zayıflıklarıyla yardımcı olanlara kızgınım.
Gezi’yi korumak için Taksim’i korumak gerekiyordu. Gezi’yi korumak adına Taksim’den vazgeçmeyi düşünenler, devlet bugünkü saldırısıyla bu ikisinin ayrılamayacağını herkese gösterdi.

Bugün Taksim’de ve Gezi’de polis saldırısına karşı sabah 7’den bu yana doğal bir kahramanlıkla direnenler bunu gösterdi.

Yüzlerce yaralımız var. Yüze yakın insan gaz bombalarıyla kafasından yaralandı. Ölümler olmazsa şanslıyız. Sadece benim gözümün önünde gün içerisinde 20–25 direnişçi kafasından gaz bombası isabeti aldı.
Devlet gün boyunca Gezi Parkı’nı bombaladı. Şu an itibarıyla alandaki ve parkın girişindeki çadırları yıkmış durumda.

Bir kadın iki yaşındaki bebeğine Gezi Cafe’de sarılmış gazdan korumaya çalışıyordu. Parkın içindeki bu cafeyi devlet attığı gaz bombalarının çatıyı tutuşturmasıyla yaktı, onlarca çadırı da…

Binlerce insan kolkola girerek yaralıların taşınması için yolları dolduran insanların arasından geçişini sağladı. Direnişin kardeşliği, yoldaşlığı asla hafızamdan silinmeyecek.

Çatışmalar sürüyor. Türkiye burjuvazisi ve onun adına hükümet/polislik edenler, rüzgâr eken fırtına biçer. Siz fırtına ektiniz, tufan biçeceksiniz.

Bugünü ve geceyi ne Taksim-Gezi içinde ve çevresinde direnen onbinler, ne de farklı illerde izleyenler unutmayacak.

Asla unutmayacak, asla bağışlamayacağız!
Biz Kazanacağız!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*