Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Artık tüm işyerleri sermayenin emeğe karşı kanlı savaş alanı!

Artık tüm işyerleri sermayenin emeğe karşı kanlı savaş alanı!

Özelleştirilen Yatağan Termik Santrali’nde kömür bant sistemi çöktü. 9 işçi yaralı olarak kurtarıldı. Göçük altında kalan işçi Seray Şimşek yaşamını Sezgin Kılıç yaşamını yitirdi.

Çöken kömür bandının altında kalan 11 işçinin, çalışma saatlerinin bitimine karşın patron tarafından mesaiye bırakıldığı, özelleştirmeden sonra maliyetleri düşürmek için zaten çok sınırlı olan işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin hızla ortadan kaldırıldığı belirtiliyor.

Manisa’da mobilya fabrikasında işçiler gece vardiyasında verilen sağlıksız yemekten zehirlendiler. 92 işçi ambulanslarla hastaneye taşındı, hastalanan 12 işçi ise kendi imkanlarıyla hastaneye gitmek zorunda kaldı.

Adana’da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan yapı kimyasalları fabrikasında “kaynağı ve cinsi bilinmeyen gaz” nedeniyle 8 işçi zehirlendi. İşçiler hastaneye kaldırıldı.

İzmir Aliağa’daki Star Rafineri inşaatında çalışan işçiler, son 1 yıl içindeki dördüncü kez yemekten zehirlendiler. 6 işçi gece ambulansla Hastaneye kaldırılırken, sabah saatlerinde 250 işçinin daha fenalaştığı, çok sayıda işçinin daha ambulansla hastaneye sevkedildiği öğrenildi.

Urfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde pediatri asistan-doktoru Dr. Bahattin Ahmet Yalçın, hasta yakınları tarafından başına vurulan kaldırım taşıyla ağır yaralandı.

Garanti Bankası’n İstanbul 4. Levent şubesinde çalışan 43 yaşındaki Ahmet Öncül, aşırı çalıştırılma stresi nedeniyle işbaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*