Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Aristo Yaşıyor; Hem de Bu Topraklarda

Aristo Yaşıyor; Hem de Bu Topraklarda

Sahi ya, niye yeşil değildi ki? Ortaokulda münazarada sütün yeşil olduğunu savunacaktık. Tutunduğumuz tek dal ineğin yediği otların yeşil olmasıydı. Zaten Aristo mantığının dışına da çıkamadığından ufkumuz, tutunduğumuz bu dalla münazarayı kazandık. Ben mi çabuk büyüdüm, insanların bir bölümü mü ortaokulu çok sevdi ve orda kalmak istedi çözemedim. Gördüğüm o ki bu topraklar Aristo’yu çok sevmiş ve ateşli bir savunucusu haline dönüşmüş. Tunceli Üniversitesinde bir öğretim üyesi açığa alınmış, diyor ki benim gibi ateist ve marksist bir adamdan bir fetöcü nasıl çıkaracaklar meraklar içinde beklemekteyim. Afili rumuzlardan yağan yorumlar o merakı giderecek cinsten. “Hiçbir Müslüman bunu yapamaz. Fetö yaptığına göre Müslüman değil, o halde senin gibi bir ateist fetöcünün alası olabilir.”Aslında olabilir kelimesiyle yorumlara ihtimal kattım ama hiç de öyle değildi. Fetöcü olduğuna çoktan kanaat getirilmiş bile. “Sen temiz yüzlüsün, onlarda temizli yüzlü, o vakit sen de fetöcüsün.” “Fetöcüler dışarıda her kılığa giriyorlar; bak işte atesit kılığına bile girmişler.” Hani cadı avı döneminde vücut bulan şizofrenik atmosferde cadı olduğuna kanaat getirip de kendini ispiyonlayanlar ortaya çıkmış ya, ben bu kadar şüphe götürmez yorumdan sonra o öğretim üyesinin yerinde olsam Fetöcü olduğumu kabul ederdim herhalde. Üstelik büyükleri devletin bir kampanya başlatmışlar.Eğer yakalanmadan önce kendini ispiyonlarsa biri ben fetöcüyüm diye, sadece memurluktan atacaklarmış. Yok o kendini ispiyonlamadan yakalanırsa memuriyetten atılmakla kalmayıp senelerce hapis de yatacakmış. Olur mu, olur. Bakarsınız yukarıdaki kampanya uyarınca binlerce kişi ben fetöcüyüm diye ortaya çıkar ne dersiniz.

aristoooo

Eh Aristo bugünler için lazım. Onlara asker dememek lazımmış. Asker halkına silah doğrultmaz kurşun sıkmazmış.Bunlar sıktığına göre asker olamazmış. O yüzden artık onca askere asker denmiyor şu sıralar.Tabii onca asker topa tutarken Cizre ve tüm bir coğrafyayı kahraman Mehmetçik olduğuna göre, Cizrede yaşayana halk demeyerek asker kurşun halk paradoksundan sıyrılanabilinir. Ancak yedi yaşında bir çocuktan terörist çıkarmak için biraz daha debelenmeleri gerekecek. Hiç mi çıkamadılar işin içinden, onları da paralelciler yaptı deyip çıkacaklar işin içinden.

Başkomutanım diyor birisi, en önde olanlardandım o gece, işte resmim işte ispatı. Boşalan müdürlüklerden birine benden daha layıkı var mı? Bir başkası en önde çekilmiş bir resmi olmadığından olacak ki, farkında, bir koltuğa da onun oturması için daha çok koltuğun boşalması gerektiğinin. Hepsini atın başkonutanım, 2010 kpssyle giren kimse kalmasın, sonra pkklıları, vatan millet düşmanlarını onu bunu şunu öbürünü de atın. Başkomutan sesi duyuyor. Memur olmanın yeni şartı açıklanıyor; millete sadakat. Ermeni bir müzisyen atılır İstanbul Büyükşehir Belediyesinden. Ermeniyim benden fetöcü nasıl çıkar diyor. Afili rumuzlar bu sefer dinler arası diyalogdan fetönün gizli hristiyan olduğunu ifşa ediyor.Hatta annesi Erzurumlu babası Bitlisli olduğuna göre kesin vardır bir ermenililik diye de yorumlar ermeni müzisyenin fetöcülüğünü tezden, kanıt gerekmez bir teorem düzeyine yükseltiyor.

Bu kadar olaya ben de aynı mantıkla yaklaşıp bitireyim yazıyı; Ermenilere sadık millet denirdi, ve memur olmanın yeni şartı millete sadakat, demek oluyor ki boşalan fetöcülerin yerine yeni fetöcüler gelecek.

Zafer YÜKSEL

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*