Anasayfa » GENÇLİK » “Arin’den Sibel’e Yürüyoruz Zafere”

“Arin’den Sibel’e Yürüyoruz Zafere”

24 Temmuz Cuma’a günü aralarında Sınıfsız Dergi’sininde örgütleyicisi  olduğu “Mersin Gençlik Örgütleri”nin Suruç Katliamı için bir yürüyüş ve oturma eylemi gerçekleştirildi.

Eylem Mersin Forum’da toplanılarak Kuşhimato sokağına Mersin’in en işlek caddelerinden G.M.K Bulvarını  trafiğe kapatarak yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüş boyunca “katil devlet hesap verecek, Arin’den Sibel’e yürüyoruz zafere,  yaşasın devrimci dayanışma, katillerden hesabı gençlik soracak, gençlik gelecek, gelecek sosyalizm” sloganları atıldı.

Kushimato sokağına gelindiğinde 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşundan sonra SGDF’li bir arkadaş basın metnini okudu. Basın metninde;  “Ortadoğu’da halklar üzerinde katliam politikaları hüküm sürmektedir. Emperyalist ülkeler bölgede yürüttükleri bu politikalarla kasalarını halkların gözyaşı ve kanlarıyla doldurmaktadır. Bu çıkarlar uğruna sadece katliam değil aynı zamanda kadınlar üzerinden köle tüccarlığı yapmakta, petrol ve doğalgazda dünya da tekrar hakimiyet kurmaktadır. 20 Temmuz’da Suruç’ta yapılan bu katliamda bunların sonucudur.”   ifadelerine yer verildi.

Basın açıklamasından ardından 10 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildikten sonra eylem sloganlarla sonlandırıldı.

SINIFSIZ

20150724_191008-1024x768

20150724_193956-1024x768

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*