Anasayfa » GÜNDEM » Ardahan’da ki saldırıyla ilgili açıklama
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-07-12 13:07:13Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com__Yî+êS

Ardahan’da ki saldırıyla ilgili açıklama

Karargah Komutanlığı, Ardahan’ın Göle ilçesi Gundık köyünden yaylaya gitmekte olan sivillere yönelik saldırının Türk ordusu tarafından planlanarak hazırlanmış bir girişim olduğunu ifade etti.

Ardahan’ın Göle ilçesinde bölgede operasyon yapan jandarma 12 Temmuz günü sabah saat 8.30’dan sonra Göle’nin Gundık köyünden yaylaya gitmekte olan ve köylülerin içinde bulunduğu sivil bir aracı taraması sonucu 65 Yaşındaki Kanber Morkoç hayatını kaybederken, Sabri Morkoç ve Altan Akın ise yaralandı.

Yaşanan olayla ilgili Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı, yazılı bir açıklama yaptı. Komutanlık açıklamasında, “Halk Savunma Güçleri olarak birçok kez gerillamızın bulunduğu alanlara yönelik olası her türlü saldırı girişimini püskürtmek, boşa çıkarmak ve etkisiz kılmak için meşru savunma hakkını etkili bir biçimde kullanacağımızı açıklamıştık. Aynı kararlılık ve yaklaşımla Ardahan’ın Göle ilçesinde de TC ordusunun operasyonuna gerekli cevap verilmiştir. Bölgede bu tür çatışmalı ortamların yaşanmaması için gerilla güçlerimizin son derece hassas ve ikaz edici yaklaşımlarına rağmen saldırılarını kesmeyen TC ordusunun yer yer Kürdistan’da gerilla alanlarının bulunduğu birçok bölgede bu tür girişimler içinde olduğu da kamuoyu tarafından bilinmektedir” denildi.

Açıklamada şu ifadelerde yer aldı; “Yine TC ordusu, 12 Temmuz günü sabah saat 8.30’dan sonra Göle’nin Gundık köyünden yaylaya gitmekte olan ve köylülerin içinde bulunduğu sivil bir aracı taramıştır. Kamuoyuna da yansıyan ve değerli bir yurtsever insanımızın katledildiği bu saldırı da iki sivil de yaralanmıştır.

Saat ve zaman açısından da anlaşılacağı üzere bu olay tamamen planlanarak hazırlanmış olan farklı saldırı girişimidir. Özellikle Serhat bölgemizde halkımızı sindirmek amaçlı gerçekleştirilen bu provokasyon faaliyetleri, halkımızın ve duyarlı çevrelerin süreci hassasiyetle izleyen yaklaşımlarından ve gerilla güçlerimizin savunduğu alanlara dönük olası her türlü tahrikvari ve komplovari yönelimleri boşa çıkarmasından kaynaklı sonuç alamamaktadır. Kamuoyunu yalan bilgilerle yönlendirme haberleri özel savaş konseptinin bundan sonra da bu tür saldırıları yaygınlaştıracağına işaret etmektedir. Halkımıza karşı geliştirilecek saldırılara, karalama propagandalarına ve gerilla güçlerimize yönelik saldırılara karşı her zaman olduğu gibi büyük bir kararlılıkla meşru savunma hakkımızı kullanacağımız bilinmelidir.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*