Home » DİRENİŞ ÇADIRI » Arabulucu değil grev hakkını istiyoruz

Arabulucu değil grev hakkını istiyoruz

METAL İŞÇİLERİ ARABULUCU DEĞİL, GREV HAKKININ İADESİNİ İSTİYOR

DİSK üyesi BİRLEŞİK METAL-İŞ Sendikasının MESS ile toplu iş sözleşmelerinde yaşanan çözümsüzlüğün ardından fabrikalardaki oylamalarda çıkan GREV KARARI ile birlikte MESS’ e karşı başlattığı grev 1. Gününde Bakanlar Kurulu’nun kararıyla yasaklanmıştır.

DİSK/BİRLEŞİK METAL-İŞ üyesi metal işçilerinin grev oylama sandıklarında, grev meydanlarında ortaya çıkan iradesine karşı Bakanlar Kurulunun aldığı yasaklama kararının adı DARBE’dir.

Kendilerine dayatılan ücret zamlarını ve çalışma koşullarını kabul etmeyen on binlerce metal işçisinin grev yolu ile hak arayışı ertelenmemiş, ortadan kaldırılmıştır.

İstanbul Emek/Meslek örgütleri olarak; 3 Şubat 2015 Salı, tarihinde grev kararı alınan işyerlerindeki metal işçilerinin de katılımıyla iş çıkışlarında, bölgelerdeki AKP il binalarının önüne kitlesel yürüyüşler düzenlenerek basın açıklamaları yapılacaktır

Metal işçisi kardeşlerimizin grev hakkının iadesi talebiyle, ülkemizin mimar, mühendis, kamu emekçisi, hekimleri ve tüm işkollarından işçileri olarak;

Üyelerimizi, dostlarımızı ve halkımızı,

3 Şubat Salı (yarın) Saat: 18.00 Kartal Köprüsü E-5 üstünde

buluşmaya, metal işçileriyle dayanışmaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla,

DİSK İstanbul Merkez Temsilciliği

KESK İstanbul Şubeler Platformu

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu

TTB/ İstanbul Tabib Odası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*