Anasayfa » GÜNDEM » Anonymous “Türkiye-IŞİD bağını yakaladık!”

Anonymous “Türkiye-IŞİD bağını yakaladık!”

Anonymous, ‘Türkiyeli siyasetçiler ile IŞİD liderleri arasında elektronik postalara ulaştıklarını’ öne sürdü. Fransa’da yaşanan IŞİD saldırılarının arkasından bir süre önce açıklama yapan Anonymous hacker gurubu IŞİD ile sanal dünyada “savaşacaklarını” ilan etmişlerdi.

Rusya’ya ait bir savaş uçağının Türkiye sermaye devleti tarafından düşürülmesi ile birlikte Rusya İle Türki’ye arasında ki bölgesel planda ki çekişme dahada sertleşti.

 Anonymous hacker grubu Türkiye başlıklı siber saldırı girişimi başlattı. Hacker grubunun saldırı hedefinde bir çok bakan ve meclis başkanlığı yer alıyor.

Türkiye’nin IŞİD’i desteklediğini ve Rus uçağının bölgedeki gerilimin artırılması için düşürüldüğünü savunan Anonymous, ‘Türkiyeli siyasetçiler ile IŞİD liderleri arasında elektronik postalara ulaştıklarını’ iddia etti.

Ulaşılan maillerde Erdoğan’ın bizaat uçağın düşürülmesi emrini verdiği ve ABD ilede bir dizi görüşme olduğu ileri sürülüyor.

Paris Katliamı’nda hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun ıslıklandığını hatırlatan hacker grubu, “Türkiye uzun yıllardır IŞİD’in petrolünü satın alıyor ya da kara borsada satılmasına yardımcı oluyor. IŞİD militanları canları istediği gibi Türkiye sınırını kullanıyor” ifadelerinni kullanan hacker grubu saldırılarına devam edeceğini açıkladı.
“Hükümetin ve ona bağlı kurumların e-mail ve sosyal medya hesaplarını da ele geçireceğiz” açıklaması ile birlikte grup destekçileri bu konuda yardımda bulunmaya çağırdı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*