Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Ankaralı bir grup kamu çalışanının bildirgesi!

Ankaralı bir grup kamu çalışanının bildirgesi!

Ankara ESM, Eğitim-Sen, BES Şubelerinden şube yöneticisi, işyeri temsilcisi ve üye kamu çalışanlarının, iş cinayetlerine ve konfederasyon yönetimlerine karşı Tekel ve direnişteki işçilerin eylemine destek ve dayanışma bildirgesini yayınlıyoruz…

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURUMUZDUR!

Her gün biraz daha çok ölüyoruz. Tersanelerde, işe giderken selde boğularak, maden ocaklarında diri diri yanarak her gün ölüyoruz. Güvencesizleştirilerek, yokluk, yoksunluk içine atılarak her gün yaşarken ölüyoruz. Kamu emekçisi, sanayi işçisi, mevsimlik tarım işçisi… tüm bir emekçiler ölüyor. Sonuç; sadece istatistikî veri olarak kayda geçen ölülerimiz üzerinden sermayelerini büyütenler ve onlara çanak tutan hükümet.

Bunca acılar yaşanırken, konfederasyonlar seyrediyor. Birlik adına yaptıkları tek şey işçi ve emekçilerin mücadele istek ve azimlerine ket vurmaya çalışmak. 1 Mayıs kürsüsünden söz haklarını kullanmak için emekçilerin mücadelesi iğrenç yalanlarla maniple edilmeye çalışıyor.

26 Mayıs grev kararı, gün geçtikçe genel eyleme, daha sonra “herkes kendi kararını uygulayacak” denerek yüz geri ediliyor. Açıkça sermayeden yana, hükümetten yana, güvencesizlikten yana tavır alınıyor. Biz bu yaşananları, yapılan açıklamarı böyle okuyor, böyle değerlendiriyoruz.

İşbirlikçi konfederasyonları herkes biliyorken, KESK ve DİSK konfederasyonları ise hiç bir sözlerinde durmayan, emekçileri oyalayan, kandıran konfederasyonları teşhir etmesi, kınaması, uyarması gerekirken, onlarla işçilerin, emekçilerin haklı fili mücadelelerini karalamaya dönük bildirilerin altına imzalarını koyuyorlar. (Bu konuda yapılanları 26 Mayıstan sonra emekçilerle paylaşacağız).

Bütün bunlar dolayısıyla direnişteki işçilerin eylem ve etkinliklerini destekliyoruz. 26 Mayıs’a dair tekel işçilerinin öncülüğünde başlatılan TÜRK-İŞ İstanbul Bölge Temsilciliği “zorunlu ziyaretini” DESTEKLİYORUZ.

Tüm işçi ve emekçileri, bu sömürü düzeninin dayattığı Güvencesizliğe, İşsizliğe, İŞ CİNAYETLERİNE karşı bu anlamalı çıkışı desteklemeye çağırıyoruz.

Ömer Faruk Kök (ESM Ankara 1 Nolu Şube Örgütlenme Sekreteri)
Ahmet Uyanık (ESM Ankara 1 Nolu Şube Üyesi)
Sevda Aydın (ESM Ankara 1 Nolu Şube Kadın ve Çevre Sekreteri)
Özden Kaya (ESM Ankara 1 Nolu Şube İşyeri Temsilcisi)
Haluk Yücel (Eğitim Sen Üyesi)
Özkan Bogan (ESM Ankara 1 Nolu Şube Üyesi)
Yağmur Dönmez (ESM Ankara 1 Nolu Şube Üyesi)
Ekin Çolak (BES Ankara 2 Nolu Şube İşyeri Temsilcisi)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*