Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ankara’da ulaşım mitingi

Ankara’da ulaşım mitingi

Ankara’da yılan hikayesine dönen ulaşım ile ilgili bir miting vardı bugün. en pahalı ulaşım ücretini ödeyen Ankara’lılar bu durumu protesto ederek parasız ulaşım hakkı istediler. Ulaşım Hakkı Ortak Mücadele Grubu‘nun düzenlediği mitingde, Melih Gökçek ve AKP hedefteydi.

Saat 14.00’de Kolej Meydanında biraraya gelen TUDEF, KESK, DİSK, TMMOB, SUKA-DER, THD, Halkevleri, TKP, ÖDP, EMEP, ESP ve Öğrenci Kolektifleri’nin aralarında bulunduğu eylemciler buradan Ziya Gökalp caddesine yürüdüler.

Mitingde TUDEF Genel Başkanı Ali Çetin mitingi düzenleyen kurumlar adına ortak bir açıklama yaptı. Konuşmada Ankara’daki ulaşım zamlarına karşı açılan dava süreci ile ilgi bilgi verdi. Konuşmada Ankara’da ulaşım ücretlerinin ülkedeki en pahalı ulaşım ücretleri olduğu da belirtildi ve Melih Gökçek’in Ankara’da hiçbir kuralı ve hukuksal kararı tanımayarak kendi bildiğini okuduğunun altını çizdi.

Mitingde otobüs işgali ile gündeme gelen ODTÜ ve Beytepe öğrencileri adına da bir konuşma yapıldı. Konuşmada öğrenciler “Parasız ulaşım hakkı için mücadelemiz devam edecek ve eylemlerimiz sürecek” dedi. Ayrıca kendilerinin eylemden sonra Adliyeye çıkartıldıkları zaman Melih Gökçek’in de yolsuzluk dosyaları ile ilgili Adliyede olduğu da konuşmada belirtildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*