Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ankara’da son dakika(güncellendi)

Ankara’da son dakika(güncellendi)

16:00 kızılay meydanından ziya gökalp caadesine girmek isyeten akrebin önüne yatan bir eylemci akrebin caddesiye girişini engelledi. bu engelleme girişimi sayesinde ziya gökalp caddesinden kızılya giriş oldu. yoğun gaz bombaları ve çeviğin hareketlenmesi üzerine kitle daha sonra geri çekildi. çatışmalar atatürk bulvar ve ziya gökalp caddesinde devam ediyor. alanda olan okurlarımızn bildirdiğine göre bugünkü kitlenin daha genç olduğu ve deneyimsiz olduğu gözleniyor.

15:00 İtibari ile okulları boykot eden lise öğrencileri Kızılay’a girmeye çalıştılar.

Çevik kuvvet polislerinin attığı gaz bombaları ve TOMA’ların müdahalesi ile öğrencilerin bir grubu Maltepe civarına çekilirken bir grup ise Kızılay meydanına girdi.

Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ öğrencileri birleşti Eskişehir Yolu tamamen trafiğe kapandı Kızılay’a yürünüyor.

Ankara’daki revir noktaları:

Ana Sağlık Merkezi, Ankara Tabip Odası’na taşındı. Mülkiyeliler Birliği, Mimarlar Odası ve Mithatpaşa Caddesi 52 Numara’da bulunan Çankaya Belediyesi İç Hizmet Binası revire dönüştürüldü.Ankara’daki revir noktaları: Ana Sağlık Merkezi, Ankara Tabip Odası’na taşındı. Mülkiyeliler Birliği, Mimarlar Odası ve Mithatpaşa Caddesi 52 Numara’da bulunan Çankaya Belediyesi İç Hizmet Binası revire dönüştürüldü.

Kızılay’dan canlı yayın için: http://www.ustream.tv/channel/ozererdogan

BILD0064

BILD0070

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*