Anasayfa » GÜNDEM » Ankara’da SES Basın Açıklamasına Polis Saldırısı

Ankara’da SES Basın Açıklamasına Polis Saldırısı

Bugün öğlen 12.30’da OHAL KHK’sı ile yapılan haksız ihraçlara karşı Sağlık Bakanlığı önünde Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) tarafından yapılacak olan basın açıklamasına polis saldırdı. Sağlık emekçileri ile birlikte birçok işçi ve emekçi Bakanlık önünde toplanmaya başladı. Dün basın açıklaması yapmasına dahi izin verilmeyen Nuriye Gülmen’de alanda saat 13.30’da Yüksel caddesindeki anıtın önünde eylemine devam edeceğini kamuoyu ile paylaştı. Ancak polis ablukasına alınan SES Genel Merkezi’nden Bakanlı’ğa doğru yola çıkan sağlık emekçileri polis şiddetiyle karşı karşıya kaldılar. Binadan çıkışlarına dahi izin verilmeyen sağlık emekçilerinden SES Eş Genel Başkanları Gönül Erden ve İbrahim Kara,Eğitim Sekreteri Fikret Çalağan ve Mali Sekreter Şinasi Dursun’un da aralarında bulunduğu çok sayıda sağlık emekçisi gözaltına alındı.

Gözaltı haberi ile birlikte Bakanlık önünden alkışlar ve “Baskılar Bizi Yıldıramaz” sloganları ile SES Genel Merkezi’ne doğru yola çıkıldı. Yol boyu işçi ve emekçilere polis tacizi devam etti.

Aynı anlarda Yüksel caddesi’nde oturma eylemine devam etme kararını açıklayan Nuriye Gülmen’e de benzer polis saldırısı gerçekleşerek çok sayıda gözaltı yapıldı.

Akşam saat 18.00’de Sakarya caddesinde KESK, gün boyu yapılan polis saldırılarını kınayan kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

ses2

ses5

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*