Anasayfa » GÜNDEM » Ankara’da ESP ve SDG üyelerine infaz tehdidi

Ankara’da ESP ve SDG üyelerine infaz tehdidi

Ankara’da dün gece yarısı ESP ve SGD üyelerine yönelik yargısız infaz girişimine ilişkin ESP Genel Merkezinde bir basın toplantısı yapıldı. Basın toplantısında SGD üyesi Sedat Polat ve ESP üyesi Tülin Gür dün gece yaşanan infaz girişimini anlattılar. ESP adına Hıdır Yangın’ın okuduğu basın metninde şu ifadelere yer veridi.

Ankarada dün gece Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi Sedat Polat, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyeleri Tülin Gür ve Burcu Durak’a yönelik infaz girişiminde bulunuldu. Sedat Polat’ın babasını gece 01:30 ‘da arayan ve kendisini ” Ankara TEM Şube’den polis memuru Mehmet” olarak tanıtan kişi, ”Oğlunu o evden çıkar,evdeki herkesi öldüreceğiz” diye tehdit etti. Çankaya’da bulunan evin önünde birkaç araçla ve yaya olarak bekleyen, sürekli evi gözetleyen çok sayıda sivil giyimli kişi tespit edildi. Bu taciz hali iki saate yakın sürdü. Polis ve devletin gizli güçleri ile bağlantılı bu kişilerin devrimcilere yönelik infaz tehditi, kamuoyunun tepkisi, partimizin ve bileşeni olduğumuz HDP’nin etkin girişimleri üzerine boşa düşürüldü.

Daha bir hafta önce 6 farklı kentten evleri basılarak gözaltına alınan ve Ankara’ya getirilen ESP ve SGD üye ve yöneticilerine komplo kısa sürede açığa çıkarıldı. Komplpnun parçası haline getirilmeye çalışılan Hasret Korucu adlı bir kadın arkadaşımız polis tarafından kaçırılarak şiddete maruz kaldı, sosyalistler lehine ifade vermemesi için tehdit edildi. Komplo boşa düşürülmesine rağmen ESP ve SGDli sosyalistler bir haftadır Ankara Emniyetinde gözaltında tutuluyor.

Ankarada bu yaşananlar ilk değil. 5 ay önce başlayan ve hala devam eden kaçırma, ölümle tehdit etme saldırılarının infaz tehditine varması,AKP/SARAY faşizminin devrimcilere yönelik son dönem yönelimlerinin bir parçasıdır. Dün Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan güvenlik zirvesine SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi’nin de katılması, bir süre önce yayınlanan içsavaş KHK’sı devletin paramiliter güçlerini devreye soktuğunu gösteriyor.

Geçmişde JİTEM ve beyaz toroslar eli ile yaşanan infazlar,şimdi AKP/SARAY faşizminin paramiliter gücü olan SADAT, MİT’in özel örgütlenmeleri ile yaşama geçirilmeye çalışılıyor. ESP ve SGD’lilere yönelik Ankarada yaşanan infaz tehditi polis ve devletin paramiliter güçlerinin ortak bir organizasyonu olduğu görülüyor.

ESP ve SDG üye ve yöneticilerinin başına gelebileceklerden İçişleri Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Emniyet Müdürlüğü sorumludur.

Bugüne kadar gözaltı, tutuklama,işkence,infaz tehditleriyle devrimcileri, sosyalistleri yıldıramadınız.Tehditlerinizi teşhir etmeye,komplolarınızı boşa düşürmeye devam edeceğiz.
Dayanışma ile faşizmi yıkacağız. Mutlaka kazanacağız. Biz kazanacağız.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*