Anasayfa » GENÇLİK » Ankara’da Ali İsmail’in basın açıklamasına polis saldırısı

Ankara’da Ali İsmail’in basın açıklamasına polis saldırısı

Bugün, Gezi eylemleri sırasında Eskişehir’de polis ve esnaf işbirliğiyle dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın karar davası görüldü. Duruşma sonucu çıkan kararda sanıkların 2 tanesi beraat etti, diğer 4’ünün tamamına da iyi hal indirimi uygulandı.

Çıkan bu kararı protesto etmek amacıyla Türkiye’nin pek  çok ilinde olduğu gibi Ankara’da çağrı yapıldı.

Ankara Dayanışması, “Ali İsmail’in katilleri de tıpkı Ethem’in katili gibi ödüllendirildi. Katliamları da katilleri de unutmadık, unutmayacağız.” diyerek 21 Ocak Çarşamba 18:00’de Ethem’in katledildiği yere toplantı çağrısı yaptı.

Ankara Dayanışması’nın çağrısıyla toplanan devrimci, demokrat ve yurseverler bir basın açıklaması gerçkleştirdi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: ” Haziran isyanı sürecinde kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızın davaları benzer seyirler izledi. Berkin başta olmak üzere bir kısmının katillerine henüz dava bile açılmadı. Açılan davaların bir kısmı başka şehirlere kaçırıldı. Bir kısmı ailelerin katiller tarafından açıkça tehdit edildiği duruşmalara sahne oldu. Tanıklıklara, somut kanıtlara itibar bile edilmedi. Mahkeme salonlarına, ailelere ve destek için gelen insanlara saldırıldı.

Bugüne kadar hep söyledik, şimdi de söylüyoruz: Biz bu mahkemelerden adalet beklemedik, beklemiyoruz. Adaletin teminatı mahkemeler değil, halkların mücadelesidir. Bu yüzden halkımızı sokağa çağırdık. Bu yüzden haksızlığa, hukuksuzluğa ve zulme karşı birlikte mücadele çağrıları yapıyoruz.

Adaletin halkların büyüyen öfkesiyle geleceğini siyasal iktidar da en az bizim kadar biliyor.

Onlar katilleri ödüllendirsinler istedikleri kadar. Biz bitti demeden bu davalar bitmeyecek!”

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Basın açıklaması sonrası dağılan kitleye polis bibergazı ve tazyikli su ile saldırdı. Bir süre GMK Bulvarı’nda çatışmalar sürdü. 13 kişinin göz altında olduğu belirtiliyor.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*