Anasayfa » GÜNDEM » Ankara’da 1 Eylül Barış Mitingi

Ankara’da 1 Eylül Barış Mitingi

1 Eylül Dünya Barış Günü için, Ankara Dayanışması’nın “İnsanlığın öldüğü yerde kimin sağ kaldığının önemi yoktur” diyerek yaptığı çağrıyla saat 17:00’den itibaren Toros Sokak’ta toplanıldı. Buradan başlayan yürüyüşün ardından Kolej Meydanı’na varıldı.

Mitingde DİSK, KESK, TMMOB, TTB gibi sendika ve odaların yanında HDP, Halkevleri, Kaldıraç, SDH gibi devrimci, demokratik örgütler de vardı. Devrimci Proletarya olarak bizler de “Ya Sosyalizm Ya Barbarlık! Rojava’da, Şengal’de, Gazze’de Direnen Halklara Bin Selam!” yazılı ozalitimizle eyleme katıldık.

Kolej Meydanı’nda kurulan kürsüden Türkçe, Kürtçe ve Arapça konuşmalar yapıldı. KESK dönem sözcülüğü, Ankara Kadın Platformu, Ankara Dayanışması adına yapılan konuşmalarda ve diğer bütün konuşmalarda özellikle Ortadoğu’da var olan emperyalist yağmaya ve savaşa değinildi. Eylemde Şengal’den gelen temsilciler de bulunurken özellikle Rojava ve Şengal direnişlerine selam gönderildi. Konuşmalarda; eğer bir barış olacaksa bunun bütün bölge halkları için istenildiğine, ancak mevcut iktidarlarla savaşılacağına vurgu yapıldı.

1 eylül3

Konuşmaların ardından Pınar Aydınlar sahne alarak devrim marşlarını seslendirdi. Miting halaylarla son buldu.

1 eylül4

1

10638008_264851390376218_528044125_n

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*