Anasayfa » GÜNDEM » Ankara saldırısını TAK Üstlendi

Ankara saldırısını TAK Üstlendi

Ankara’da askeri personel konvoyuna yönelik yapılan bombalı saldırıyı TAK (Kürdüstan Özgürlük Şahinleri) üstlendi. AKP hükümetinin ve Cumhurbaşkanı daha saldırının olduğu ilk saatlerde YPG ismini zikretmişlerdi. Saldırıdan bir gün sonra ise Davutoğlu, saldırının Salih Neccar adlı bir Suriyeli Kürt tarafından gerçekleştirildiğini tespit ettiklerini söylemişti. Cumhurbaşkanı ise Salih Neccar ile ilgili YPG bağlantısını ortaya koyan belgelerden bahsederken saldırıyı TAK üstlendi.

Kürdistan Özgürlük Şahinleri (Teyrêbazên Azadiya Kürdistan – TAK) örgütü eylemi  Zınar Raperin kod adlı Abdülbaki Sönmez adlı savaşçılarının yaptığını dile getiren bir açıklam yaptı.

TAK tarafından yapılan açıklam şu şekilde;

“ANKARA’DA FAŞİST TC DEVLETİNİ KALBİNDE VURDUK

17 Şubat 2016 günü akşam saat 18:30’da Ankara Merasim sokakta faşist TC ordusunun konvoyuna yönelik TAK olarak gerçekleştirdiğimiz fedai intikam eyleminde Yüzlerce faşist Türk subayı öldürülmüştür. Eylem TAK kuvvetlerimize bağlı ÖLÜMSÜZLER TABURU savaşçısı, Kürt halkının yiğit evladı Zınar RAPERİN (ABDULBAKİ SÖNMEZ) Yoldaş tarafından patlayıcı yüklü aracın patlatılması suretiyle gerçekleştirilmiştir.

Bu eylem Cizre’de bodrumlarda hunharca katledilen savunmasız, yaralı sivil insanlarımızın intikamı için yapılmıştır. Tüm herkes şunu bilsin ki bunun sorumlusu yaralı insanlarımızın yakılması talimatını verenlerdir. Savaşta hiçbir kural tanımayan, halkımızın yaşadığı şehirleri yerle bir eden faşist Erdoğan-AKP çetesi bu ateşin kendilerini yakacağını da bilmeliler.

TAK olarak daha öncede ilan ettik; Kürt halkına yönelecek her türlü saldırının hesabını soracağız. Kürt halkına yaşatılan her acının intikamını misliyle alacağız.

Kürt Halkının Düşmanları !

Kürt halkına düşmanlığın bir bedeli vardır. Yaptığınız her saldırının hesabı mutlaka sorulacaktır. Hiç bir yerde, hiç bir zaman güvende değilsiniz. Nasıl ki savunmasız halkımızın evlerini başlarına yıktıysanız bizde Karargahlarınızı başınıza yıkacağız. Başta faşist TC–AKP devleti ve tüm yardakçıları olmak üzere, tüm herkes şunu iyi bilmelidir ki; Kürt halkına yaşattığınız her acıyı binlerce katıyla siz yaşayacaksınız. Halkımıza en büyük acıları yaşatan ve tarihin her döneminde Saray kapılarında onurunu ve şerefini satarak yaşamaya çalışan hain işbirlikçiler; TAK’ın tarihsel adaletinden kaçamayacaksınız.

Kürt Halkının Dostları !

Her zamankinden daha büyük bir cesaretle faşizme karşı ayağa kalkın. Erdoğan’ın faşist diktatörlüğünü yenmek için her zamankinden daha güçlüyüz. TAK savaşçıları her yerde düşmanın kalbine korku salmaya devam edeceklerdir.

Kürt Halkı !

Binlerce yıldır bu coğrafyada ortak ve eşit yaşam arayışlarına verilen cevap hep katliam ve soykırım olmuştur. Ülkemizi toplu mezarlar dönüştürdüler. Artık özgürlüğün ve bağımsızlığın şafağındayız. Bu senin hakkındır. Ayağa kalk ve korkma! Senin binlerce Erdal, Derwêş ve Zınar’ın var. Özgürlüğün ve bağımsızlığın için kendilerini Feda etmeye hazırlar. Bu onurlu yolda yürümek isteyen Kürt gençliği; direniş saflarında yerini al.

Tüm İnsanlığa!

Bugün Kürdistan da halkımız tarihin gelmiş geçmiş en barbar ve ahlaksız faşist diktatörlüğünün vahşi saldırısı altındadır. Hergün onlarca savunmasız masum insanımız faşist Erdoğan çeteleri tarafından katledilmektedir. Faşist Erdoğan’ın şantajları karşısında bu insanlık suçuna sesiz kalmak, bu vahşetin ortağı olmak demektir.

Bugün Erdoğan ve onun çetesi, yaptığımız eylemi çarpıtarak farklı yansıtmaya çalışmaktadır. Kürt halkının her direnişini terörize ederek yeni katliamlara zemin yaratma çabası ve yalanı bir kez daha ortaya çıkmıştır. İlk andan bu yana eylemi farklı guruplara mal ederek, Kürt halkının büyük bedeller ödeyerek elde ettiği kazanımlara karşı DAİŞ eli ile elde edemediğini, uluslararası güçleri manüple ederek elde etmeye çalışmaktadır. Bu güne kadar yaptığımız tüm eylemlerin sorumluluğunu üslendik. Kürt halkının savaş örgütü TAK, sahip olduğu savaş kapasitesiyle her türlü eylemi kendi özgücü ile yapacak güçtedir.

İNTİKAM, evinde, sokak ortasında katledilen yiğit Kürt Anaları için !

İNTİKAM, daha anne karnındayken katledilen mahsum Kürt Bebekleri için !

İNTİKAM, bodrumlarda hunharca katledilip, yakılan onurlu tüm Kürt İnsanları için !

ZINAR YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!
ŞEHİTLER ÖLMEZ!
YAŞASIN KÜRTLER VE KÜRDİSTAN!
YAŞASIN BAŞKAN APO!
YAŞASIN TAK!”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*