Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Ankara’da 19 Aralık Grevi

Ankara’da 19 Aralık Grevi

Bugün bütün illerde “Satış Sözleşmesini Kabul Etmiyoruz! Bütçeden Hakkımızı İstiyoruz!” şiarıyla KESK’liler yoksulluğa yolsuzluğa, savaşa ve ranta karşı emekten yana bir bütçe talebiyle alanlara çıktı. Ankara’da Kolej kavşağında başlayan yürüyüş Çankaya Belediyesi önünde sona ererken burada KESK Genel Başkanı Lami Özgen basın açıklamasını okuduktan sonra eylem sonlandırıldı. Yürüşe kazanım elde eden Hacettepe taşeron sağlık işçileri ve devrimci, demokrat, yurtseverler de destek verdi. Eylemde 19 Aralık katliamı da unutulmadı.

Basın açıklamasında şu sözlere yer verildi.

“Bugün 19 Aralık. Adını utanmadan ‘Hayata Dönüş’ koydukları katliamın 13. yıldönümüDevlet 19 Aralık’ta 20 hapishanede 28 devrimci tutsağı katletti. Bayrampaşa hapishanesinde 6 kadını diri diri yaktı. 13 yıl geçti, katiller hala cezalandırılmadı. Yetmiyormuş gibi devlet övünç madalyasıyla ödüllendirildiler. Buradan bir kez daha katledilen siyasi tutuklu ve hükümlünün hesabının daha verilmediğini hatırlatıyor, bu utancın sorumlularının yargılanmasını istiyoruz!

Bizlere yırtık ayakkabıları layık görenler kaynakları ayakkabı kutularında saklıyorlar. Bizlere “800TL ile de geçinilebilir” diyenler, milyon dolarları para makineleriyle sayıyorlar.

Roboski katliamı üzerinden tam iki yıl geçmesine rağmen bir tek kişiyi bile görevden almayanlar çıkarlarına çomak sokulunca aynı gece kendi atadıkları onlarca emniyet amirini görevden alabiliyorlar.

Gezi sürecinde altı gencimizi katledenleri “destan yazan kahramanlar” ilan eden Hükümet, sözkonusu kendi oğullarının yolsuzlukları olunca çeteleşmekten bahsediyor!

Bu ülkenin eğitiminden sağlığa, adaletinden ulaşımına kamu hizmeti üretenleri olarak AKP hükümetini uyarıyoruz!

Kurduğunuz karanlığın parçası olmayacak, savaşın-rantın-sömürünün, gericiliğin bütçesini kabul etmeyeceğiz!

Bizler, Her zaman ve her yerde eşitliğin, özgürlüğün, barışın, demokrasinin, savaşsız ve sömürüsüz bir yaşamın savunucuları, ekmek, adalet ve özgürlük için mücadele edenler, geleceğine sahip çıkanlar, erkek egemen sisteme karşı toplumsal cinsiyet eşitliği için direnenler… Bugün onurlu ve insanca yaşam hakkımız için buradayız! Çünkü biliyoruz ki, direne direne kazanacağız!”

qe

r

w

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*