Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » TEKEL işçileri süresiz açlık grevine başladı

TEKEL işçileri süresiz açlık grevine başladı

TEKEL direnişi 53. gününde ısrarlı bir şekilde devam ediyor. İşçilerin daha önce başlattıkları 3 günlük açlık grevi bugün sona ererken TEKEL işçilerinden yeni bir grup açlık grevi nöbetini devraldı. Nöbet deviri sloganlar eşliğinde yapıldı. Bu grubun açlık grevi ise süresiz olacak. Süresiz olarak açlık grevine başlayan TEKEL işçilerinin isimleri tek tek okundu ve dışarıda kalan arkadaşlarının sloganları eşliğinde içeri girdiler. TEKEL işçileri bu kez seslerini duyarana dek açlık grevini sürdürecekler.

TEKEL işçileirnin bir kulağı da bugün konfederasyon başkanlarının yaptığı toplantıda çıkacak sonuçta.

İşçi çadırlarında bugün gündem tazminat paralarıydı. Başbakanın işçilerin çoğunluğunun bankadan paralarını çektiğini iddia etmişti. TEKEL işçilerinin birçoğunun hesaplarına tazminatları daha yatırılmamışken çıkan bu söylenti tepki ile karşılandı.

Saat 15.00’de Türk-İş önünde basın açıklamasıyla birlikte il il isimler okunarak süresiz açlık grevine giren işçiler alınlarında siyah bantları ve sloganlarıyla birlikte bina içerisine girdi.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:
Yol yakınken geri dönmeye çağrı yapıyoruz. İşçilerin işiyle oynamaya kimsenin hakkı yok. Bizi yok sayanlar, taleplerimizi görmezden gelenler bunun hesabını verecek. Türkiye işçi sınıfı bunun hesabını soracak.

6000 TEKEL işçisinin kıdem tazminatını çektiği söyleniyor. Başbakan banka müdürüyle anlaşarak işçilere hesap açtırmıştır ve bu paraları faize yatırmıştır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz; biz hakımızı alıp kazanana kadar buradan ayrılmayacağız.

Bugün direnişlerini açlık greviyle taçlandırarak tek yürek olan TEKEL işçileri, zafer işaretleriyle ve “Yaşasın süresiz açlık grevi direnişimiz”, “Yaşasın onurlu mücadelemiz” sloganlarıyla Türk-İş binasına girdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*