Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Altherm Klima’da Direniş Başladı

Altherm Klima’da Direniş Başladı

Tuzla Organize sanayi bölgesin’de faaliyet yürüten Altherm Klima’da çalışan işçiler iş verenin maaaşlarını yatırmaması ve haklarını arayan işçileri işten çıkarması üzerine direnişe başladı. Altherm İşçileri direnişleri ile dayanışmaya çağırıyor;

Selamlar;

Bizler ALTHERM KLİMA’da çalışan işçilerdik. Ocak ayından beri düzenli maaşlarımızı alamıyoruz. En doğal hakkımız olan ücretlerimizi istediğimiz için ise işveren bizi işten çıkarttı.

Yıllarca dişimizle, tırnağımızla ve emeğimizle bugünlere getirdiğimiz Altherm Klima firmasından yaklaşık 5 aylık alacağımızı istemek suç oldu. Patron Mart’ta Nisan’ı bekleyin dedi, Nisan’da Haziran’ı bekleyin şimdi de hiç tarih vermiyor. Bizlerde ücretlerimizin ödenmemesi üzerine iş bırakma eylemi gerçekleştirdik ve patron bizden çalışın, idare edin dedi. İçerdeki direnişimizin 2. günü olan 2 Haziran Perşembe günü ise öğrendik ki bizi tazminatsız işten çıkartmış.

Bizler bu duruma karşı boynumuzu eğip gitmedik. İçerde başlattığımız direnişimizi 2 Haziran itibarı ile fabrika önüne taşıdık. Bütün haklarımızı alana kadar da eylemlerimize devam edeceğiz. Direnişimiz sonuna kadar haklı ve meşrudur. Bugün bizim yaşadığımız sorun işçi sınıfının sorunlarının bir parçasıdır. Her gün uzun ve ağır çalışma koşullarına üç kuruşluk maaş için katlanıyoruz. Ama bazen onu bile alamıyoruz.

Direnişimizin kazanımı için tüm emekten yana dostlarımızı dayanışmaya çağırıyoruz.

Ücret ve tazminat hakkımız gasp edilemez!

Direne direne kazanacağız!

Adres: İTOSB İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi, 11. Cad. No : 1

(İTOSB yönetim binası yanı)

Direnen ALTHERM Klima işçileri

İletişim: Nevzat Sökmen 0 536 740 23 23

Facebook : ALTHERM DİRENİŞ

altherm2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*