Anasayfa » GENÇLİK » Ali İsmail: Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın

Ali İsmail: Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın

Haziran Direnişi’nde yitirdiğimiz Ali İsmail Korkmaz ölümünün ardından 1 yıl geride kaldı.

27 Mayıs’ta Gezi Parkı’nda başlayan eylemler 31 Mayıs’ta İstanbul’da büyük bir direnişe dönüşmüş ve İstanbul’un ardından da bir alev topu gibi yayılmıştı.

Haziran Direnişi’nde eylemlerin en yoğun olduğu illerden biriside Eskişehir’di. Üniversite öğrencisi olan Ali İsmail Korkmaz, 2 Haziran 2013 tarihinde Eskişehir’de ki eylemlere katılmış, eyleme polisin saldırısı üzerine kaçarken ara sokakta sivil polisler ve faşistler tarafından sopalarla dövülmüştü. Saldırının ardından hastaneye giden Ali İsmail evine gönderilmiş daha sonraki gün yine rahatsızlanınca yeniden gittiği hastanede beyin kanaması geçirdiği anlaşılmıştı ama çok geç kalınmıştı. Ali İsmail Korkmaz ertesi gün ameliyata alındı. Fakat bir daha, 37 gün boyunca gözlerini açamadı. 10 Temmuz’da ölüm haberi geldi.

Ali’nin Facebook’taki son mesajlarından birisi ”Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet!” oldu.

Ali İsmail’in yaşamını yitirmesinden ardından üniversitelerde anmalar yapıldı. Ali İsmail’in adı ile kütüphaneler açıldı, amfi ve parklara Ali İsmail ismi verildi. Eskişehir’e Ali İsmail Korkmaz heykeli dikildi.

Fenerbahçeli olduğu bilinen Ali İsmail’i Fenerbahçe taraftar grubu Vamos Bien

“Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya

Öptüğü çubuklu forma, yaşayacak anısında

Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz” tazeruhatları ile her maç Ali İsmail’i tribünlerde andılar.

Haziran Direnişi’nde ölümsüzleşen Ali İsmail, başta üniversiteli gençlik olmak üzere tüm “çapulcular”ın mücadelesinde bir simge olarak yaşıyor ve yaşayacak.

Unutursak kalbimiz kurusun…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*