Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Akedemisyenler Maaşlarını Alamıyor

Akedemisyenler Maaşlarını Alamıyor

Haliç Üniversitersinde görevli olan akademisyenler 6 aydır maaşlarını alamadıklarını belirten bir çağrı yaparak işçi ve emekçileri dayanışmaya çağırdılar.  Mütevelli Heyeti akademsiyenleri paralel yapı üyesi olmakla suçladığını belirten akademsiyenler, bu nedenle birçok arkadaşlarının sesiz kaldığını ses çıkartanlarında işten atıldığını belirttiler. Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu’nun sahip olduğu Yeni Yüzyıl gazetesi çalışanlarının da ücretlerini alamadığını hatırlattı.

Akademsiyenlerin yaptığı çağrı şu şekilde;

“Öncelikle bu korkunç zamanda mevzu ettiğimiz şeyi size bildirmekten utanç duyarak desteğinizi rica ettiğimizi söylemek isteriz.

Bizler Haliç Üniversitesi Akademisyenleri olarak aylardır (6 aya kadar) maaş alamıyoruz. Aramızda ücretini alan seçilmişler de yok değil tabi. İdari kadrodan da maaş alamayan arkadaşların olduğunu biliyoruz. Arkadaşlarımızın birçoğu işten çıkarılma kaygısıyla sessizliğini sürdürürken bazıları konuşuyor ve işten çıkartılıyor.

Okulun mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu bizlere Twitter’dan ‘paralel’ diye seslenmekten öte bir şey yapmıyor. Klasik ağzı kullanıyor yani. Sedat Pekerli profil fotoğrafları olan AKP, MHP fanatiklerini üzerimize sürüyor. Bu adam AVUKAT!

Sahip olduğu Yeni Yüzyıl gazetesi çalışanlarının da maaş alamadığı basına yansımış durumda. Okul gelirlerinin gazeteye aktarıldığı, gazetenin yapılan yolsuzlukları aklamak için paravan olarak kullanıldığı yönünde iddialar mevcut.

Sesimizi sosyal medya vasıtasıyla duyurmaya çalışsak da gerekli desteği göremedik, üstüne üstlük bir de onca emek verdiğimiz Haliçli öğrencilerin hakaretlerine maruz kalıyoruz

Kiramızı, kredimizi, doğalgazımızı ödeyemiyoruz. Biz ‘taksitini ödemeyen öğrencileri sınava almıyorsunuz’ dediklerinde öğrencilerin yanında saf tutarken bugün o öğrenciler bize ‘oh olsun’ diyor.

Desteğinizi bizden esirgemez, sesimizi duyurmamıza yardım ederseniz çok seviniriz.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*