Anasayfa » GÜNDEM » Akademisyenlere Tehdit ve Hakaret

Akademisyenlere Tehdit ve Hakaret

Günlerdir sermaye iktidarının her cephesinden linç edilmeye çalışılan barış çağrısı yapan akademisyenlere yönelik baskı ve tehditler sürüyor. Bugün Kocaeli ve Bolu’da sabah erken saatlerde 15 akadesmiyen polis tarafından gözaltına alınmıştı. Ayrıca Arel Üniversitesi 5 akademsiyeni görevden uzaklaştırmıştı. Gazi,Kayseri ve Kırıkkale olmak üzere bir çok üniversitede akademsiyenlerin odalarına işaretler konulmuş ülkü ocakları üyesi faşistler tarafından tehdit edilmişlerdi.

Tehditlerin önünü açan ve ilk başlangıçını yapan Erdoğan olmuştu. Etrdoğan bugünde akademisyenlere hakaret ederek tehditlerini sürdürdü.

Sultanahmet Katliamı’yla ilgili açıklamasının ardından “Bu vesileyle bir şeyi bir daha burada ifade ediyorum” diyen Erdoğan, akademisyenleri bir kez daha hedef alarak, “Katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Yargı makamlarına ve üniversite yönetimlerine gerekli emri verdiğini söyleyen Erdoğan, akademisyenlere “Bunlar kapkaranlık insanlardır. Ve bunlar zalimdir, alçaktır” dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

Bunu da herkesin bilmesini istiyorum. Bu vesileyle bir şeyi bir daha burada ifade ediyorum. Bütün bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayımlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum. Şiddetle kınıyorum. Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamalarını, yani önünde profesör, doçent bilmem ne olması kimseyi aydın yapmaz. Bunlar kapkaranlık insanlardır. Ve bunlar zalimdir, alçaktır. Çünkü zalimlerle beraber olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla beraber olanlar katliam içerisinde oldukları için onlarda aynı suçu işlemişlerdir. İşte dün evvelsi gün Çınar’da olan hadisede o yavrular, o babasıyla beraber şehit olan 3 yaşıdaki Mevlüde’yi acaba bu kapkaranlık akademisyenler nereye koyacaklar? Onun katillerinin yanında yer almayı bunlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Ve ben bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarını anayasamız ve yasalara ters bu hareketleri sebebiyle göreve davet ettim. Dün yaptığım konuşmada göreve davet ettim, atılması gereken adımların süratle atılması gerektiğini, bunlarda ne yapacaklarsa gitsinler oralarda yapsınlar. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda siyasetlerini yapsınlar. Ama yok parlamentoda bunu yapamıyorlarsa onlarda gitsinler hendek kazsınlar veya dağa çıksınlar. Bu kadar açık ve net konuşuyorum. Çünkü ben milletimizin bu noktada bize niçin görev verdiğini de çok iyi biliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*